banner851

banner614

GAZİLERDEN TEPKİ!

banner619

Aile ve Sosyal politikalar Bakanı Fatma Şahin’in, yeni düzenlenecek kanuna göre Uludere’de ölen vatandaşların da şehit sayılacağını söylemesi şehit yakınları ve gazilerin tepkisini çekti. Düzce Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimler Derneği Düzce Şubesi Başkanı Ayhan Metin,bakanın tarihi bir gafa imza attığını söyledi.Metin,yeniden düzenleme yapılmazsa, gerekirse 18 mart Şehitleri anma törenlerine katılmayacaklarını ifade etti.

banner846
Gündem 25.03.2012, 15:49
279
GAZİLERDEN TEPKİ!
banner844

Düzce Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimler Derneği tarafından, Aile ve Sosyal politikalar Bakanı Fatma Şahin’in katıldığı bir televizyon programında, Uludere’de ölen vatandaşların yeni düzenlenecek kanuna göre şehit sayılacağı şeklindeki söylemi tarihi bir gaf olarak nitelendirildi. Dernek başkanı Ayhan Metin yaptığı açıklamada, bu düzenlemenin, ülkenin savunması ve iç güvenlik harekatında şehit ve malül olan gazileri derinden üzdüğünü adeta şok ettiğin söyledi.

Metin, “ Uluderede, kanunlarımızın yasal saymadığı kaçakçılık eylemini yaparken, güvenlik görevlileri tarafından yanlışlıkla vurulan ve PKK bayrakları ile gömülen bu şahıslarla  

Yorumlar (0)