banner851

banner614

“GEÇMİŞLE GELECEK ARASINDA KÖPRÜDÜR"

Geçtiğimiz Salı günü bizzat Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Düzce Üniversitesi'ne verilen özel teşviki müjdelediği Akademik Yıl Açılış Töreni'ne katılan 23. dönem AK Parti Düzce Milletvekili Prof. Dr. Celal Erbay, "Üniversiteler, geçmişle gelecek arasında köprüdür" dedi ve Düzce Üniversitesi'nin ilimiz için önemine değindi.

banner619
Gündem 22.10.2016, 15:58
797
“GEÇMİŞLE GELECEK ARASINDA KÖPRÜDÜR"
Öncü TV ekranlarında yayınlanan Erol Tayhan'ın hazırlayıp sunduğu Manşet programının bu haftaki konuğu 23. dönem AK Parti Düzce Milletvekili Prof. Dr. Celal Erbay oldu.  Prof. Dr. Celal Erbay, ulusal ve yerel gündeme dair gerçekleştirdiği sohbette ilk olarak eğitimin ve üniversitelerin önemine değinerek Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen Akademik Yıl Açılış Töreni'nde bizzat Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Düzce Üniversitesi'ne verilen özel teşvik müjdesinin açıklandığı o anlara şahitlik ettiğini ifade etti.
"Üniversiteler, geçmişle gelecek arasında köprüdür." diyen Erbay, şöyle konuştu; "Geçtiğimiz Salı günü Türkiye’deki tüm üniversitelerin resmi açılışı köşkte yapıldı. Sayın Cumhurbaşkanlığımızın ev sahipliğinde bu bir ilk oldu. Her üniversite rektör ve senatörleriyle birlikte, üniversiteyi idare eden meclisiyle bir araya geldi.  Bende yer aldım. Üniversiteler ilim yuvalarıdır. Geçmişi inceleyip araştırıp geçmişin dilini güncelleyip bugün ki nesillere aktaran temel kültür müessesedir."
Ayrıca Düzce Üniversitesi tarafından düzenlenen uluslararası sempozyumlara da değinen 23. dönem AK Parti Düzce Milletvekili Prof. Dr. Celal Erbay,  "Üniversite, Düzce çapında bulmuş olduğu sonuçları halka mal etmeye yönelik, halkı aydınlatmaya yönelik sempozyumlar yaptı. Bu sempozyumlardan çok şey çıkar" dedi.

 
Yorumlar (3)
Celal 5 yıl önce
Vekilliği döneminde Üniversite kapısındaki görevliye 'Beni nasıl tanımazsınız?' diyerek celallenen , hakaret eden yiğit kimdi? Seni unuturmuyuz?
Kadane Nice 5 yıl önce
Dünya gereksizi bir insan
Malayani lakırdı 5 yıl önce
istanbul ona dar mı geliyor.nedir bu vekillik merakı.hala seçmene selam.ayıp.o kadar maaş alıyor.nereye götürecek o kadar parayı.hangi olağanüstü fikri varmış da bir daha adaylık için yol yapıyor.erol beyin tüm uyarılarına rağmen.otur oturduğun yerde derler adama.ne çıkmış sempozyumdan.celal beyin kaç arkadaşı,kaç öğrencisi gelmiş.toplamda kaç izleyici varmış.ayıp ayıp çok ayıp.haram size o yolluklar oteller.sözde ilahiyat dekanı olacak adem bırak git kovulmadan.yazık yaşına başına