banner851

banner955

GENÇLERDEN ZULME ‘DUR’ ÇAĞRISI

Cumayeri gençleri, Çin’in Doğu Türkistan’da yaşattığı zulme dikkat çekmek amacıyla bir çağrıda bulundu. Çin’in Doğu Türkistan halkına oruç tutmayı yasakladığını ve çeşitli işkence ve zulme maruz bıraktığını söyleyen gençler, “Zulmün yapılma sebebinin birincisi düşman olmaları ikincisi Türk olmalarıdır. Sizlerden tek istediklerimiz bu zulme sessiz kalmamanız” dedi.

Gündem 11.01.2019, 16:33 11.01.2019, 18:22
1339

 Çin'in son yıllarda Doğu Türkistan'da yaşayan Müslümanlara getirdiği oruç yasağı, bu yıl da yürürlüğe girdi. Yasaklar ise, Müslümanlar oruç tutmak istediğinde büyük katliamları da beraberinde getiriyor ve Doğu Türkistan halkına yaşatılan zulüm gün geçtikçe artıyor. Çin’in Doğu Türkistan halkına yaşattığı zulme ‘Dur’ demek amacıyla Cumayeri Belediyesi önünde bir araya gelen gençler bir çağrıda bulundu.

Gençler, Doğu Türkistan’da yapılan zulmün tek sebebinin halkın Türk olması olduğunu söyledi.“Bu zulme sessiz kalmayın”

Gençlik ve Spor Bakanlığı Düzce İl Rafting temsilcisi Birol Tepe, Cumayerli gençler adına yaptığı açıklamada şu çağrıda bulundu:
“Bugün Doğu Türkistan’da yapılan Çin zulmünü duyurabilmek adına hep beraber gençlerimizle beraber Cumayeri gençliği adına burada toplandık. Hz. Ali’nin de söylediği gibi, bir zulme engel olamıyorsan onu herkese duyurun! Doğu Türkistan’da yapılan insanlık dışı dramdan bahsetmek istiyorum. Doğu Türkistanlı erkekler ya cezaevine atılıyor ya da işkence yapılarak öldürülüyor. Her Türkistan ailesinin evine Çinli erkekler yerleştiriliyor. Akla hayale gelmeyen zulümlerle birlikte insanlık dışı zulümler gerçekleşiyor. Erkeklerin gözleri önünde analarına bacılara tecavüz ediliyor. Oruç tutmak ibadet etmek yasaklanıyor. Bu zulmün yapılma sebebinin 1.’si düşman olmaları 2’cisi Türk olmalarıdır. Sizlerden tek istediklerimiz bu zulme sessiz kalmamanız.”

Haber: E.B.SUNMAN


Artı Yerel Medya'yı smart televizyon ve telefonlarınıza indirmeyi unutmayın.

Web'den izlemek için TIKLAYINIZ 

Android için TIKLAYINIZ

İOS için TIKLAYINIZ 

Yorumlar (14)
düzceli81 4 yıl önce
maşaAllah gençler.tebrikler.duysun müslümanlar.
Tebrikler 4 yıl önce
Güzel bi oluşum tebrik edeceğiniz yere eleştiri yapan lar sizin içiniz de ki insanlık ölmüş
Yuricik 4 yıl önce
Gelip açıcaksın o haritayı bizde sana göstericez adresi yuri cik
ttt ye cevap E 4 yıl önce
Burada gösterilen tepkide çocuğa ve kadına yapılan iğrenç ötesi olaylardır eleştiri yapacağına fikrini sun güzelce çocuk istismarına karşı bu gençlerin nasıl olaylarda yer aldığına aklın hayalin yetmez vicdan bu gençlerde fazlasıyla var
ttt ye cevap E 4 yıl önce
Öncelikle biz gençlere geçin Müslüman ülkelerini diyemezsin kardesim ve vatan sevgisinide herzaman her yaşanan olayda en ön saflarda göstermiştir bu gençlik çünkü en büyük gücümüz iman gücüdür vatanımızda namusumuzdur
Adalı 4 yıl önce
Tebrikler üzerine düşeni herkes yapmalı
adamın teki 4 yıl önce
Çin mallarını boykot etmekle başlayın, mesela Çin'de üretilen telefonlarınızı kırın, kıramıyorsanız satın, bir daha Çin'den üretilen telefon almayın.
işbirliği 4 yıl önce
Çinlilerle işbirliğini gözden geçirmemiz ve Birleşmiş milletlerde ve insan hakları mahkemelerinde şikâyet etmemiz lazım.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
19
açık