banner851

banner614

GENELKURMAY'DAN FLAŞ KARAR!

Genelkurmay Başkanlığı’nın bugün saat 15.00’da Anıtkabir’de yapacağını duyurduğu "Ata’nın huzurunda Ordu Millet Elele” etkinliği iptal edildi. İptalin nedeni olarak Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın beraberinde kuvvet komutanları ile birlikte inceleme ve denetlemelerde bulunmak üzere Şırnak bölgesine gittiği belirtildi.

banner619
Gündem 10.11.2016, 15:28 11.11.2016, 09:49
1220
GENELKURMAY'DAN FLAŞ KARAR!

Genelkurmay Başkanlığı'nın Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün 78. ölüm yıldönümü olan bugün tüm vatandaşları Anıtkabir’e çağırdığı "Ata’nın Huzurunda Ordu Millet El Ele" temalı anma programı iptal edildi. Genelkurmay Başkanlığı tarafından günler öncesinden duyurusu yapılarak, Türk Silahlı Kuvvetleri personelinin, ülkesinin, bayrağının ve milletinin hizmetinde olduğunun bir kez daha vurgulanması amacıyla Genelkurmay Başkanı ve kuvvet komutanlarının katılımıyla Anıtkabir Komutanlığı'nda 10 Kasım 2016 saat 15.00’da “Ata’nın Huzurunda Ordu Millet El Ele” temalı bir faaliyet icra edileceği açıklanmıştı. Ancak programa az bir süre kala etkinliğin iptal edildiği açıklandı. Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinden saat 12:53'te yapılan açıklamada, Anıtkabir Komutanlığı'nda saat 15.00'da yapılması planlanan "Ata'nın Huzurunda Ordu Millet El Ele" temalı faaliyetin iptal edildiği bildirildi. Ayrıca saat 14.50'de "Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, beraberinde Kuvvet Komutanları inceleme ve denetlemelerde bulunmak üzere Şırnak bölgesine gitmiştir." bilgilendirmesi yapıldı.

Anma programı kapsamında 1881 çift kırmızı ve beyaz dilek balonunun Anıtkabir ziyaretçileri, şehit, gazi aileleri ve Türk Silahlı Kuvvetleri personeli tarafından gökyüzüne bırakılmasının planlandığı etkinliğin iptalinde güvenlik gerekçesinin olduğu da gündeme geldi.

banner844
Yorumlar (0)