banner851

banner614

GÖREVDEN ALMALAR SÜRÜYOR

Darbe girişimi sonrası kamudaki görevden almalar sürüyor. Milli Eğitim Bakanlığı'nda da geniş çaplı bir soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında 15 bin 200 kamu personeli açığa alındı.

banner619
Gündem 19.07.2016, 17:51 19.07.2016, 18:14
5636
GÖREVDEN ALMALAR SÜRÜYOR

 Milli Eğitim Bakanlığı'nda merkez ve taşra teşkilatında görev yapan 15 bin 200 kamu personeli açığa alındı. Öte yandan, özel kurumlarda görev yapan 21 bin öğretmenin lisansı da iptal edildi.

"FETÖ DARBESİ BERTARAF EDİLDİ"

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, FETÖ/PDY bağlantılı cuntacı grubun 15 Temmuz'da ülkenin demokratik hukuk düzeni, kamu kurum ve kuruluşlarının işleyişine yönelik darbe teşebbüsünde bulunduğu, girişimin devlet ve milletin ortaya koyduğu ortak dayanışma ve üstün gayret sayesinde bertaraf edildiği belirtildi.

15 BİN 200 PERSONEL AÇIĞA ALINDI

Bu olayın mezkur terör örgütüyle bağlantılı tüm kişi, kurum ve kuruluşlarla etkin şekilde mücadele edilmesi ve örgütün bütün faaliyet alanlarının ortadan kaldırılması gerektiğini gösterdiği vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Bu kapsamda, Milli Eğitim Bakanlığı olarak yapıya ait tüm özel eğitim kurumları ve okullar ile barınma merkezlerinin yanı sıra Bakanlığımız merkez ve taşra teşkilatında görev yapan FETÖ ile irtibatlı kamu personeline yönelik kapsamlı çalışma yürütülmektedir. Bugün itibarıyla Bakanlığımızın merkez ve taşra teşkilatında görev yapan 15 bin 200 kamu personeli açığa alınmış, bu kişiler hakkında soruşturma başlatılmıştır."

YÖK TOPLAM 1577 DEKANIN İSTİFASINI İSTEDİ

Askeri darbe girişimi sonrasında başlayan tasfiye hareketi üniversitelere sıçradı. YÖK, bütün devlet ve vakıf üniversitelerindeki dekanların istifasını istedi. Akdeniz Üniversitesi'nden 19 dekan anında istifa etti.(kaynak:haberler.com)

Yorumlar (6)
yetmez 5 yıl önce
pkk sempatizanları da alınmalı. devlet imkanlarından faydalanıp devletin milletin aleyhinde çalışan kimse kalmasın. özellikle öğretmenler. çocuklarımızı vatan hainlerine teslim etmek istemiyoruz.
lanetullahi aleyh 5 yıl önce
Bütün tanklar ateş ede ede halkın üzerine gitsin diye emir veren alçakla aynı cemaatte yer alıp ta örgüte yardım ve yataklık eden zavallılar,itirafçı olun Terörle Mücadele Kanunun etkin pişmanlık maddesinden yararlanın , çöl faresi gibi kumun altına girmeye çalışsanız da bulunacaksınız o zaman sizin için geç olacak.Tövbe edin Allah'a yakarın,itirafçı olun kurunun yanında yanmayın...
ohh 5 yıl önce
oh vallla merakla hastahaneye bekliyooozzz
adsız vatan sevdalısı 5 yıl önce
haydiii temizlensin ortalıkk çamaşır suyuyla
Üniversiteden 5 yıl önce
Rektör 10 fetocu Prof U görevden aldı
isim 5 yıl önce
bu acıga alınanların isimlistesinide yayınlayında yolda gorursek suratlarına tükürelim