banner851

banner614

GÖRKEMLİ GÜNLER GERİ GELECEK

Tünelin açılması ile durağan günler yaşayan Bolu Dağı, Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından yeniden canlandırılacak. Düzce Valiliği ve AK Parti Düzce Milletvekillerinin girişimleri ile Abant Kavşağı ile Kaynaşlı arasında bulunan 14 kilometrelik alanın yeniden düzenlenmesi ile efsane haline gelen Bolu Dağı’nda yapılanma başlayacak.

banner619
Gündem 01.11.2012, 10:55
234
GÖRKEMLİ GÜNLER GERİ GELECEK

Yol üstü et lokantası olarak Türkiye’ye yeni bir konsept kazandıran Bolu Dağı’nın, yeniden düzenlenerek eski görkemli günlerine döndürülmesi planlanıyor. Tünel yapıldıktan sonra aradan geçen 5 yıl içerisinde Bolu Dağı esnafı ve çevrede çeşitli işlerle geçimlerini sağlayan vatandaşlar, dükkanlarını kapatmak zorunda kaldığı gibi bir yandan da Bolu Dağı’nın tekrar hareketlendirilmesini istediler. Bu kapsamda harekete geçen Düzce Valiliği ve AK Parti Düzce Milletvekilleri, Bolu Dağı için bir proje hazırlanarak, Bolu Dağı’nın bir turizm alanı olarak düzenlenmesinin sağlanması talebinde bulundular.

Talepler neticesinde de Karayolları Genel Müdürlüğü harekete geçerek Bolu Dağı için yeni bir proje hazırladı. Konu ile ilgili olarak bilgiler veren Karayolları 4. Bölge Müdürü Zeynel Abidin Yeşil, “Bolu Dağı’nın yata ve düşey projesini hazırladık. Şu anda üst yapı projelerini hazırlıyoruz. Projeler bittiğinde ihaleye çıkarak, 2013 yılında Bolu Dağı’nın ışıklandırılmasını ve asfaltının yenilenmesini sağlayacağız. Abant Kavşağı ile Kaynaşlı arasında bulunan 14 kilometrelik alanı yeniden düzenleyeceğiz” dedi.

HABER:H.İŞCAN

Yorumlar (0)