banner851

banner614

GÖZ GÖRE GÖRE ZEHİR SOLUMAYA DEVAM

banner619

Düzce’de bir türlü önüne geçilemeyen hava kirliliği probleminde yeni bir rekor kırıldı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Hava Kalitesi İzleme Merkezi’ne bağlı Sürekli İzleme Merkezi verilerine göre insan sağlığı için tarihi bir eşik aşıldı. Eski Bolu Caddesi’nde bulunan hava izleme istasyonu en fazla 50 olması gereken hava kirliliği değerini bu sabah 470 olarak ölçtü. ‘Tehlikeli’ sınıfına giren veri nedeniyle bakanlık Düzce için “Sağlık alarmı: Herkes daha ciddi sağlık etkileri ile karşılaşabilir” uyarısını bir kez daha yeniledi.

banner846
Gündem 21.12.2020, 11:48 21.12.2020, 11:53
1840
GÖZ GÖRE GÖRE ZEHİR SOLUMAYA DEVAM
banner844

Geçtiğimiz ay sonunda hava kirliliğinde Türkiye’nin zirvesine yerleşen Düzce’de veriler görece iyileşmeye başlamışken durum o zamandan bile kötü bir hal aldı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Sürekli İzleme Merkezi verilerine göre Düzce'nin hava kirliliği bugün yeni bir rekor kırdı.

Sağlıklı ve yaşanabilir bir ortam için 0 ila 50 arasında olması gereken hava kirliliği değeri 21 Aralık 2020 saat 11.00’de Eski Bolu Caddesi’nde bulunan seyyar istasyonda yapılan ölçümlerde 470 olarak ölçüldü. İnsan sağlığı için büyük sorun teşkil eden veri sonrası Türkiye’nin en kalitesiz havaya sahip şehri unvanını taşıyan Düzce için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı alarm seviyesini yeniden ‘tehlikeli’ye yükseltti. ‘Sağlık alarmı’ verilen Düzce’de, ‘Herkes daha ciddi sağlık etkileri ile karşılaşabilir’ denilerek vatandaşlar uyarıldı.

Ulusal Hava İzleme Merkezi’nde Düzce için “Açık hava sporları kesinlikle yapmayın. Kesinlikle bisiklet sürmeyin. Açık havada yürüyüş kesinlikle yapmayın. Dışarıda piknik kesinlikle yapmayın” notu düşüldü.

İSTASYON SAYISI 1’DEN 3’E ÇIKARILMIŞTI

Kasım ayı sonunda 319’a kadar çıkarak rekor kıran kirlilik endeksinin farklı bölgelerdeki seyrini takip edebilmek adına Düzce’deki hava istasyonu sayısı 3’e çıkarılmıştı. Diğer iki istasyon olan Belediye Meydanı’ndaki istasyonda kirlilik değeri 57 olarak ölçülürken Bahçeşehir istasyonunda ise değer 58 çıktı.

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (15)
Konuralp 6 ay önce
Doğalgaz bağlatamıyoruz yıllardır mücadele veriyoruz ama birtürlü bağlatamıyoruz. Karayolları belediye ve dergaz arasında mekik dokuyoruz ama kayda değer bir sonuç ve cevap alamadık.
Şampiyon 6 ay önce
Kim bu hale bu memleketi getirdiyse en ufak payı varsa ..................................
Ayhan 6 ay önce
Haberi yapan arkadaş merkezdeki iki istasyon arasındaki farkı bir araştır bakalım altından ne çıkacak.
Ayhan 6 ay önce
Tamamda üç istasyondan ikisi şehir merkezinde biri 60 ölçerken diğeri nasıl 400 ölçer. Bu işte bir tuhaflık var. Eski Bolu caddesi ile belediye arasında 500 m var yok, boyke bir fark imkansız;
Vatansever 6 ay önce
Kablo hırsızları lastik yakıp bakır üzerindeki plastiği yakıyorlar. Sonuç lastik ve plastik atmosfere yükseliyor.
halk 6 ay önce
yorumu beğenmeyen nesini beğenmedin.temiz hava istememizimi cahil zat.sen git kurum solu.Senin hastalanman benim zerre kadar umurumda değil..Ben kendi ailemın sağlıklı şartlar içinde yaşasın isterim yoksa sein canın olmaz.
vatandaş 6 ay önce
başkan çıkıp bacalarınızı olması gerektiği gibi düzenleyin diyor uyarıyor. Basın cezayı bu zaman kadar nerde bu yöneticiler denetim yok peşkeş çekiyorlar insan hayatını yazıklar olsun.
boş yorumcular 6 ay önce
sizdiniz yatırım isteriz akp fabrika getirmiyor diye çığıran.fabrika geldi şimdi de havamız kirli.akp yüzünden.siz ne istiyorsunuz.kendiniz de bilmiyorsunuz.düzce 1970lerde de kirliydi.bir gazetede okumuştum.arazi yapısı kötü.buraya tek fabrika gelmemeli.tarım turizme yoğunlaşmalı.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16°
kapalı