banner614

GÜÇ BİRLİĞİ İÇİN PROTOKOL İMZALANDI

banner619

Düzce'yi birçok alanda şaha kaldıracak adım atıldı. Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tuncay Şahin'in öncülüğünde kentin sanayi ve istihdamda daha iyi noktalara taşınması amacıyla devlet ve iş dünyası güç birliği yaparak, Türkiye'de örnek olacak bir protokole imza attı. Kültür merkezindeki protokol töreninde, 1. Organize Sanayi Bölgesi alanının Düzce'deki tüm OSB'lerin yarısı kadar genişletileceği duyuruldu. Ayrıca Düzce Valiliği önünde kurulacak "Düzce Yatırım Ajansı" ile yatırımcılara yol gösterileceği aktarıldı.

banner846
Gündem 02.03.2020, 18:33 04.03.2020, 13:12
4176
GÜÇ BİRLİĞİ İÇİN PROTOKOL İMZALANDI
banner844

Düzce'nin gelişen ve büyüyen sanayiye ivme kazandıracak hamle... 5 organize sanayi bölgesi, ihracat potansiyeli, yatırımcılara sağlanan kolaylıklar ve lojistik olanakları ile sanayicilerin iştahını kabartan iller arasında bulunan Düzce'de önemli bir işbirliğine imza atıldı. Bunun için ilgili kesimler Düzce Belediyesi Kültür Merkezi'nde düzenlenen protokol imza töreninde bir araya geldi.Törene Düzce Valisi Zülkif Dağlı, Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Celal Kasapoğlu, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin, OSB yönetimleri ve daire müdürleri katıldı.

Vali: 1. OSB'yi genişletiyoruz

Basın açıklaması saati olan 17.30'a kadar detaylarının sır gibi saklandığı yeni oluşumun ayrıntılarını ilk olarak Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı basınla paylaştı. Dağlı konuşmasında şunları kaydetti:

"Burada önemli bir iş için toplandık. Artık İstanbul'da sanayinin baskısını hissetmeye başladık. Bilginiz gibi 5. OSB için çalışmalara başladık. Organize sanayi bölgesindeki parselleri sanayiciler ile buluşturmak istiyoruz. 1. OSB'yi genişleterek çevreyi en iyi bu şekilde koruyacağımızı düşünüyoruz. Çalışmaların sonuna geldik. 1. OSB, Düzce'nin en eski OSB'sidir. Ama genişlemesi gerekir. 20 bin istihdam sağlamak için düzenli OSB'lere ihtiyacımız var. Organize sanayi bölgeleri yönetimleri ve TSO ile bu işi yürütüyoruz. Tabii burada Düzce Valiliği, belediye, TSO ve 1. OSB yönetimi ile güzel bir proje ye imza atacağız."

Başkan: El birliği ile Düzce'yi kendi ölçeğindeki iller arasında ilk 10 sokacağız"

Ardından söz alan Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü şunları kaydetti:

"Valimin de söylediği gibi Düzce'de sanayi için yeterli parsel bulamıyoruz. Bunun için epeyce çalıştık. Sonra baktık ki yeterli parsel yok. 4 OSB'miz var ama yeterli parseliniz yok. Bizde 1. OSB'yi genişletmeye karar verdik. Bu genişleme toplamda 351 hektar. Düzce'de bütün OSB'lerin yarısı kadar genişleyecek. Bu genişleme ile OSB bölgesi toplam 1126 hektar olacak. Valilik koordinesinde bu proje yapılacak, belediye ve TSO destekleyecek. Bizim Düzce'ye istihdam sözümüz var. Bunun için yapmamız gereken ilk şey sanayi parsellerini arttırmak. Yatırım ajansı kuruyoruz. Yeri turizm ofisinin olduğu yer. Düzceye yapılacak tarım ve turizim yatırımlarının kontrol edilecek tek yer olacak.

Daha fazla iş ve istihdam sağlamak için bunları yapacağız. El birliği ile Düzce'yi inşallah kendi ölçeği içindeki illerin arasında ilk 10 sokacağız."Konuşmaların ardından 1. Organize Sanayi Bölgesi'nin genişletilmesine yönelik işbirliği protokolüne Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü ile Düzce TSO Başkanı Tuncay Şahin ve Düzce 1. OSB Yönetim Kurulu Başkanı Selim Yirmibeşoğlu imza attı.

Yorumlar (25)
bu adı nedir bilirmisin ? 1 yıl önce
fabrikaları getirin, dertleriyle ilgilenmeyin, ruhsat alan madenciye zorluk çıkartın ocak kapattırın, dalga geçer gibi adamın ocağına özel idareye devroldu diye kokteyl açılış yapın. Ruhsat yenilemeler vali masası üstünde yığılsın, valimiz ise o açılış bu açılış, bi tane tekerlekli sandalye basında 30 kişi poz vermiş, iki oyuncak cocuk esirgemeye medyada fotoğraf üstüne fotoğraf. ÇOCUĞU DOĞUR SONRA SOKAĞA AT BUNUN ADI BUDUR. ÖNCE KENDİ SANAYİCİNİZİ KOLLAYIN ENGEL ÇIKARTMAK YERİNE. BIRAKIN BU POLYANNA MEDYA BOY GÖSTERİCİLİĞİNİ.. YAZIK
adamın teki 1 yıl önce
Kendi ölçeği iller kriterinde kaç tane il var da ilk 10'a girecek Düzce? Ak saçlıdan önce siyaset sonra Düzce hakkında ders almanız lazım sayın eski bakanım.
Beyköylü 1 yıl önce
İsterseniz bi gezin görün öyle karar verseydiniz daha güzel olmazmıydı oturdugunuz yerden anca kararlar alırsınız Düzce nin kaderi işte bu yazıklar olsun
VATANDAŞ 1 yıl önce
SN BAKANIM VE BELEDİYE BAŞKANIM SELİM YİRMİBEŞ BEY TEKNOPEL FİRMASI İLE KONSORSİYUM YAPARAK 1. OSB DE DÜKKANLAR YAPIYOR. GENİŞLEMELER DAHA DA ARTMADAN BU DÜKKANLARDAN TUTSANIZ OLMAZ MI?
ahmet telli 1 yıl önce
turkiye saha kalktı duzce saha kalktı guldurmeyın beni
Yener yeter 1 yıl önce
Yazık! Çürüyen onca fabrika varken ne bu hırs! Hani Düzce ovası koruma altında idi?
Kenan 1 yıl önce
Özel idare her işi yapıp Düzcede özel sektörü bitirdi.Fabrikada kursunda ondan da eksik kalmasın.
DÜZCELİ 1 yıl önce
RAHMETLİ KEMAL SUNAL GELDİ AKLIMA TUTMAYIN KÜÇÜK ENİŞTEYİ
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
17°
hafif yağmur