banner851

banner614

GÜNAL: “KOKUNUN KAYNAĞI TESİS DEĞİL”

Merkeze bağlı Hasanlar köyü sakinleri, musluklarından akan sudan gelen koku nedeniyle büyük panik yaşıyor. Hasanlar Köyü Muhtarı İlknur Ünlü, köylüleri kokunun kaynağı belirlenene kadar musluk sularını kullanmamaları konusunda uyardı. Köylülerin çöp tesisindeki pis suların, içme suyu şebekesine karıştığı yönündeki iddiaları değerlendiren Ünlü, “Bu kokunun sebebinin Katı Atık Ayrıştırma, İşletme ve Enerji Üretim Tesisi olduğuna inanmıyorum. Öyle olsa bizzat müdahale ederim” dedi.

banner619
Gündem 01.02.2021, 16:10 01.02.2021, 17:16
8022
GÜNAL: “KOKUNUN KAYNAĞI TESİS DEĞİL”

Merkeze bağlı Hasanlar Köyü’nde, musluklardan akan sudan henüz kaynağı belli olmayan koku gelmeye başladı. Köylülerin iddiasına göre, kokunun kaynağı Hecinler bölgesine inşa edilen Katı Atık Ayrıştırma, İşletme ve Enerji Üretim Tesisi. Tesisin pis sularının, içme suyu olarak kullandıkları kaynağa karıştığını öne süren köylülerin bu iddiası, gözleri yeniden Düzce’deki vahşi çöp depolama sorununu tamamen ortadan kaldırması beklenen Katı Atık Ayrıştırma, İşletme ve Enerji Üretim Tesisine çevirdi.

Hasanlar Köyü Muhtarı İlknur Ünlü ise, köylülerin bu iddialarını yalanlayarak, “Kokunun kaynağı kesinlikle, tesis değil” dedi.  

“Daha önce böyle bir durum ile karşılaşmadık”

Bugüne kadar böyle bir durum ile karşılaşmadıklarını dile getiren Ünlü, Öncü Haber mikrofonuna yaptığı açıklamada, Şebeke suyumuzda yoğun bir koku var. Bu kokunun kaynağının, büyük bir ihtimal su seviyesi yükseldiği için olduğunu düşünüyoruz. Daha önce böyle bir sıkıntı yaşamadık hiçbir zaman. Tabii ki, bu kokunun çöp tesisi ile hiçbir alakası yok. Bununla ilgili yetkililere bilgi verdik ve bu sorunun giderilmesi için yetkililer ile sürekli görüşüyoruz. İtfaiyenin gelip, bizim su deposunu temizlemesi gerekiyor” diye konuştu.

“Kokunun kaynağı Katı Atık Ayrıştırma, İşletme ve Enerji Üretim Tesisi değil”

Kokunun kaynağının Hecinler bölgesine inşa edilen Çöp Tesisi olduğu yönündeki iddiaları da değerlendiren Ünlü, “Ben kendim sudan numuneleri aldım ve analiz yapılması için laboratuvara göndereceğim. Köylüyü de musluklardan akan sudan içmemeleri için uyardım. Muhtemelen depoya, dere suyu karışmış olabilir. Yetkililer şu anda kokunun neden kaynaklandığının tespiti için ilgileniyor. Düzce Sağlık Müdürlüğü ekipleri de sudan numune alacaklar. Bu kokunun Katı Atık Ayrıştırma, İşletme ve Enerji Üretim Tesisinden geldiğini zannetmiyorum. Yani orası ile hiçbir alakası yok. Olsa zaten bizzat ben kendim müdahale ederim” şeklinde konuştu.

Öte yandan, Düzce Belediyesi ve İl Özel İdaresi ekiplerinin bugün bölgeye giderek, Hasanlar Köyü’ne su sağlayan deposunda vatandaşlarda tedirginliğe neden olan kokunun kaynağının belirlenmesi için inceleme yapacakları öğrenildi.

HABER: Savaş ARI

banner844
Yorumlar (6)
Hasanlar köyü 8 ay önce
Muhtarım her zaman arkandayız köyde çete olmuşlar senin üstüne geliyorlar eğer birilerini işe aldırsaydın senden iyisi olmazdı onların hepsi menfaatci insanlar evde karılarına söz geçiremezler dışarıda aslan kesilirler sözüm ona biri demişki köyün adamlarına basma alacam lan gerizekalı beyinsiz sen ilk önce kendine al ama sana şalvar daha çok yakışır zayıfsın ya ondan
Şampiyon 8 ay önce
Zehir solutuyorlardı zaten şimdi de zehir içiriyorlar insan hayatını hiçe sayan zihniyet
Garip vatandaş köylü 8 ay önce
Bunlarin hepsi sirket olmus ilknur kendi cikarici için yemegecegi hiç bir şey yok tur ben bir köylü vatandaşı olarak sizlere de sesleniyorum bunu muhtarlik tan dusurelim geç kalmadan yok sa daha kötüye gidiyoruz bu daha iyi gunlerimiz arz ederim...
Mahmut 8 ay önce
Muhtarin kocasi bu tesiste söz sahibi o tesisin kapanması lazim
Birbilen 8 ay önce
Acaba muhtarın eşi çöp tesisinde söz sahibi biri olduğu için mi inanmıyor daha önce herseyi çöpten biliyordu bu tesis yapılmayacak diye ilk öne o geçiyordu bence var bunda bir iş