banner851

banner955

GÜNDEN: KANUNA AYKIRI BİR DURUM YOK

Düzce Belediye Meclisi Mayıs Ayı Toplantıları başladı. Yer yer gerilimin tavan yaptığı ilk toplantıya İYİ Partili Meclis Üyesi Erdoğan Kefeli ve AK Partili Meclis Üyesi Hasan Günden arasında yaşanan tartışma damga vurdu. Düzce Belediyesi’nin araç kiralamadan logo değişimine kadar milyonlarca lira gereksiz harcama yaptığını, ayrıca yönetimin kendine yakın firmalardan kira ücreti de almadığını savunan ve söylemlerini denetim komisyon raporuna dayandıran Kefeli’nin eleştirilerine AK Partili Günden, “Kanuna aykırı bir durum yok.” diyerek karşılık verdi.

Gündem 06.05.2022, 14:57 06.05.2022, 15:56
1250
GÜNDEN: KANUNA AYKIRI  BİR DURUM YOK

Düzce Belediye Meclisi mayıs ayının ilk oturumunu 5 Mayıs Perşembe akşamı gerçekleştirdi. Belediye Başkan Vekili Hüdaver Gösterişli’nin başkanlık ettiği Düzce Belediyesi Meclis Salonu’ndaki toplantıya İYİ Parti İl Başkanı Yunus Özay Er de gözlemci olarak katıldı. Toplantıda İYİ Partili Meclis Üyesi Erdoğan Kefeli ve AK Partili Meclis Üyesi ve aynı zamanda Düzce Belediye Başkan Yardımcısı olan Hasan Günden arasındaki söz düellosu dikkat çekti.

Gündem maddelerinin okunmasını beklemeden ısrarla söz isteyen Kefeli, Günden’in kendisine geçtiğimiz günlerde yönelttiği “Siyasi ahlaktan uzak” söylemini eleştirdi.

“Bana siyasi ahlak dersi veremezsiniz”

Şehrin muhtelif noktalarında kaldırımlara konan büfeler için belediyeye kira ödemesi yapılmadığını öne süren Kefeli, “Bu ve bunun gibi size yandaşlık eden birçok firmaya tek bir icra takibi başlatmayıp, “Pandemi döneminde kimseyi icraya vermedik.” demenize rağmen, burada sizi eleştiren birini icraya verip, bana siyasi ahlak dersi veremezsiniz.” ifadelerini kullandı.

Konuyu manipülasyon olarak değerlendirdiğini ifade eden Günden ise toplantıdan sonra icra takibi dosyalarını inceleyeceğini belirtti.

“Logo değişim süreci tek şahsa yaradı”

Düzce Belediyesi’nin logo değişim sürecinde yeni logonun tasarımı için 40 bin TL ve tanıtım için hazırlanan 2 dakikalık bir sunum için ise yine 40 bin TL olmak üzere belediyenin aynı şahsa ait iki ayrı firmaya toplam 80 bin lira ödediğini iddia eden Kefeli, “Adam 2 tane firma kurmuş, doğrudan teminle ihaleye katılıyor ve ne tesadüf ki tam da limite uygun şekilde 40 bin lira artı KDV teklif veriyor. Adam bir firmasıyla logoyu tasarlıyor, diğer firmasıyla tanıtımını yapıyor. 40 oradan alıyor, 40 diğer taraftan, ikisi de aynı kişi. Sinevizyon gösterisinde tasarladıkları logoyu beğenmeseydiniz, ödediğiniz parayı geri alamayacaktınız, yani çöpe gidecekti para.” dedi.

Günden: Kanuna aykırı bir durum yok

Bunun üzerine söz alan AK Partili Meclis Üyesi ve Başkan Yardımcısı Hasan Günden, “Burada hukuka, kanuna ve yönetmeliğe aykırı bir durum yok.” ifadesini kullandı.

“Yılda 20 milyon TL kirası ödeyeceğime arabaları satın alırım”

Öte yandan belediye hizmetlerinde kullanılmak üzere kiralanan 121 araç için yıllık kira bedelinin 20 milyon TL’yi aştığını vurgulayan Kefeli, “Yıllık 20 milyon TL 3 yılda 60 milyon TL’ye araç kiralayacağıma o arabaların hepsini satın alırım yahu!” diyerek eleştirdi.

Günden: Hesap da bilmiyorsunuz

Kefeli’yi hesap bilmemekle eleştiren Günden ise “İSKİ 750, İBB 2 bin küsur araç kiraladı, bunların hepsinin hesabını yaptınız mı?” açıklamalarında bulundu.

Yorumlar (6)
Murat 7 ay önce
Iyi parti düzcelinin hakları için mücadele ederken bu chp li üyeler ne yapar Allah aşkına.sükut ikrardan gelir bilmiyorlar mı...biraz haksızlığa ve hukuksuzluğa siz de müdahil olun be..böyle mi düzcede siyaseten söz sahibi olacaksınız..hadi ordan..
Düzceli1 7 ay önce
Düzcede iki hasan var hırsız yolsuz rüşvetçi yolsuz düzcenin baş belaları bunların hesap zamanı yaklaştı
Samet Babadan 7 ay önce
İP e sapa gelmez işlerle uğraşan bir parti oldu gitti.
Herkes bilgi sahibi olmadan uzman oluyor.
Kel başa şimşir tarak
saka mı 7 ay önce
iskiden ibb den bizene ? her yanlısı baskasıyla mı kıyaslayacağız ve üstünü kapatacağız ?
Düzceli 7 ay önce
Size, bize ne İBB'den, Burası Düzce Belediyesi. Sana Düzce'nin hesabı sorulacak tabii ki, İBB'nin değil. Yan çiziyorsunuz iki foyanız çıkınca.
birol 7 ay önce
hasan günden efendi haram zıkkım olsun hakkımız varsa
Yeni Sayımız