banner851

banner614

GÜNEŞ ENERJİSİYLE ÇALIŞACAK

banner619

Düzce Belediyesi tarafından yayalaştırılan İstanbul Caddesi üzerinde yapımı devam eden tramvay projesinin çalışmalarına ilişkin detaylar netleşti. 2 ay içinde hizmete açılacağı ifade edilen projenin yüzde 80’inin tamamlandığı belirtildi. Sistemin güneş enerjili ve çevre dostu olduğuna dikkat çekilirken tramvay için havai enerji hatları döşenmeyeceği kaydedildi.

banner846
Gündem 27.09.2017, 10:54 27.09.2017, 17:59
2042
banner844

Düzce Belediyesi tarafından başlatılan şehir merkezi yayalaştırma projesinin ikinci etabında kapsamında çalışmaları devam eden tramvay hattında sona gelindi.İstanbul Caddesi üzerinde yapımı devam eden Tramvay Projesi’nde çalışmaları yerinde inceleyen ulaştırmadan sorumlu Başkan Yardımcısı Kadir Badur ve Proje Koordinatörü Bekir Güley açıklamalarda bulundu. Sistemin güneş enerjili ve çevre dostu olduğuna dikkat çekilirken tramvay için havai enerji hatları döşenmeyeceği belirtildi.Üç tane durak olacak
Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Kadir Badur açıklamasında “Düzce Belediyesi ile otogarın olduğu noktada da üç tane durak olacak, onların yapımına başlanacak. Bütün imalat şu anda bitmiş durumda garın yapımı bekleniyor. Tramvay hattının detay döşeme işleri kaldı, işin yüzde 80’i bitti” ifadelerini kullandı.Havai enerji hatları kullanmıyoruz
Proje Koordinatörü Bekir Güley de yaptığı açıklamada “Ray sistemimiz bitti, hizmete sunma aşamasına geldi. Bir tek çevre düzenlemesi kaldı. Bununla ilgili de belediyenin çalışmaları bir hafta içinde bitecek sanıyorum. En kısa zamanda da tramvayımızı başlatacağız. Bizler altyapı çalışmalarımızı bitirdik. Herkes soruyor, hastaneye gidecek mi diye. Biz buraya kapsamlı bir altyapı yaptık istenirse hat tabii ki uzayabilir. İstasyon sonlama dediğimiz yeri burada yapıyoruz. Kendini şarj edebilen güneş enerjili ve jeneratörlü ve kendi kendini besleyen bir hat. Havai enerji hatları kullanmıyoruz. Bu hangarda sabaha kadar akülerin şarjların toplanma alanı olacak. Gerekli ekipmanlar kontrol alanı olacak” dedi.

Haber:Y.SEVER

Yorumlar (2)
Esnaf 4 yıl önce
2 ay sonra bulursunuz güneşi de çalıştırırsınız :)
SÜLEYMAN METE 4 yıl önce
KÜLTÜR MERKEZİNDEN ATATÜRK DEVLET HASTANESİNE KADAR SEYRÜSEFERİ OLMAYAN TRAMVAY AYNI RABİA GİBİ GÖZ BOYAMADIR VE GEREKSİZDİR.