banner851

banner955

GÜNLÜK 25'ER KİŞİ ARTIYOR…

Düzce’de Koronavirüs Salgınının önüne geçilemiyor. Alınan tüm önlemlere rağmen, hızla artmaya devam eden salgında vaka sayısı 2 bine dayandı. Son yapılan testlerle birlikte Düzce’de vaka sayısı, bin 953’e yükseldi.

Gündem 06.09.2020, 15:17 06.09.2020, 16:09
7763
banner1032

Tüm dünyada etkisi devam eden Yeni Tip Covid – 19 salgınının önüne geçilemiyor. Türkiye’de alınan tüm önlemlere rağmen, özellikle normalleşme sürecinin ardından Düzce’de vatandaşların rehavete kapılmaları nedeniyle, vaka sayısı hızla artmaya devam ediyor.

Düzce Atatürk Devlet Hastanesi ile Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim, Uygulama ve Araştırma Hastanesine hastalık belirtileri üzerine müracaat edenlerin sayısında her geçen gün artış olduğu gözlemlenirken, yapılan testlerle günde 25 kişiye Yeni Tip Covid – 19 tanısı konulduğu öğrenildi.

Düzce’de, vatandaşların özellikle doğru maske kullanımı ve sosyal mesafe kurallarına aldırış etmemesi nedeniyle, vaka sayısındaki artışa neden oluyor. Bugün itibari ile yapılan son testlerle, Düzce’de toplam vaka sayısının bin 953’e yükseldiği öğrenildi.

Düzce’de bugüne kadar iyileşenlerin sayısı bin 500 olurken, 2 kişinin ise yoğun bakım ünitesinde tedavileri sürüyor. Bugüne kadar Düzce’de salgın hastalığa bağlı hayatını kaybedenlerin sayısı ise 18 olarak kayıtlara geçti.  

Haber: Savaş ARI

Yorumlar (13)
halk 2 yıl önce
Sağlık Müdürü esnek çalışma getir.Eşim çoluğum çocuğum virüs kaparsa çalışacak eleman bulamazsın.biran önce esnek çalışmaya geçilsin..Şakası yok bu işinde ölümünde..
kızgın Eski Akp li,. 2 yıl önce
artarken esnek çalışma yok.kalanlarda yakalansın diyemi.Sağ.Müd. çalışacak eleman bulamayacak ..Belediye minübüsleri çalışıyorya Düzce Türkiyenin ilk birinci sırasına yerleşir vaka sayısında.Hızla yükseliyor.
Osman 2 yıl önce
"Bende yok. Korkma" diye maskesiz gezip gevşek gevşek sırıtanlar, o hastalığı kapıp aile büyüklerinize de bulaştırınca sırıtamıyorsunuz. Haberiniz olsun.
SAGLIKCI 2 yıl önce
BIŞEYYY OLMAZZZZZZ....BIDE DOVERLER ADAMI MASKE TAK DIYINCE..VATAN HAINLARI INSANLIGIMDAN UTANIYORUM BUNLARI GORUNCE
Daha ne olacak 2 yıl önce
Artmasında ne olsun, cuma günü akşamı genç bir siyasinin düğünü oldu, tabi ne saatlere uyuldu ne başka kurallara sonucu ise bildiğimiz 10 yakın virüslü kişi daha ne olması bekleniyor
E.k 2 yıl önce
Günde 25 test yapıldığı için az vaka sayısı herkese test yapılmıyor düzcede ciddi ihmal var temaslılar ortalıkta geziyor
AVM HASTALARINA 2 yıl önce
avm de adım atacak yer yok bence gelip avm de test yapmaya başlasınlar 4000 e çıkar vaka kesin
Terbiyesiz esnaf 2 yıl önce
Düğünlerde asker eğlencelerinde oynamaya maskesiz dolasmaya devam... sokağa çıkma yasağı ilan edilirse hakkımı helal etmiyorum bu kişilere...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
30
açık