banner851

banner614

HABERİMİZ SES GETİRDİ!

banner619

Son günlerde özel elektrik satış şirketlerinin iflas nedeniyle tek tek piyasadan çekilmesi nedeniyle tüketicilerin mağdur olmasını gündeme taşıdığımız haberin ardından açıklamalar peşi sıra geldi. Düzce’de elektrik dağıtımından sorumlu olan SEDAŞ, elektrik dağıtım ve perakende satış işlemlerinin iki farklı şirket tarafından yürütüldüğüne dikkat çekerken, perakende satış yapan bir firma ise tüketicinin tedarikçi değiştirmesinin elektrik hizmetini aksatmadığı yönünde açıklamada bulundu.

banner846
Gündem 22.06.2018, 18:54 24.06.2018, 10:53
4523
HABERİMİZ SES GETİRDİ!
banner844
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK)’nun izniyle piyasaya giren özelleşmiş elektrik satış şirketlerinin iflas gerekçesiyle tüketicilerine sözleşme iptaline ilişkin yazı göndermesini konu alan “Elektrikte büyük sancı!” başlıklı haberimiz ses getirdi. İlgili şirketlerden art arda yapılan açıklamalarda kamuoyu bilgilendirildi.

“Elektrik faturaları kesinlikle bizim sorumluluğumuzda bulunmamaktadır”
Düzce’de elektrik dağıtımından sorumlu olan SEDAŞ, yaptığı yazılı bilgilendirmede, elektrik dağıtım ve perakende satış işlemlerinin iki farklı şirket tarafından yürütüldüğüne dikkati çekerek, “Elektrik dağıtım hizmetini SEDAŞ olarak biz yürütüyoruz. SEDAŞ sadece elektrik dağıtım faaliyetlerini yapıyor ve bu kapsamda da elektrik dağıtım şebekesi altyapı yatırım çalışmaları, sayaç işlemleri, arıza bakım onarım, aydınlatma, kayıp kaçak mücadelesi, enerji müsaadesi ve elektrik bağlantı çalışmalarını gerçekleştirmektedir.  Ancak elektrik faturaları kesinlikle bizim sorumluluğumuzda bulunmamaktadır. Elektrik dağıtım şirketlerinin tarife grubunda yer alan meskende, ticarethanede, sanayide, tarımsal sulama vb. elektrik tüketimi olan kullanıcılara elektrik satışı yapması söz konusu değildir.” ifadelerini kullandı.

“Tüketicinin tedarikçi değiştirmesi elektrikte bir kesinti yapmıyor”
Perakende satış yapan bir firma ise şu açıklamada bulundu: “Tedarik firmalarının elektrik maliyetindeki değişimler zamanla indirim oranlarını da etkilemiş ve tüketiciler her defasında en iyi indirimi verene yönelmişlerdir. Özel Tedarik firmaları EPDK’nın yayınladığı tarifeye bağlı olmamak ve daha pahalıya elektrik verebilecekken, tüketiciye daha pahalı elektrik vermemek ve tüketiciyi mağdur etmemek için son zamanlarda tüketiciye uygun yeni bir tedarikçi bulmasını veya Görevli Tedarik şirketine geçerek hiç olmazsa daha ucuz olan tarife fiyatından elektrik almasını söylemektedir. Buna da yine sözleşme hükümlerine uyarak yapmaktadır. Burada esas olan tüketicinin korunmasıdır. Tüketicinin tedarikçi değiştirmesi elektrikte bir kesinti yapmamakta ve elektrik dağıtım şirketlerinin hizmetini aksatmamaktadır.”

 
Yorumlar (8)
Vatandaş 3 yıl önce
Vatandaşımız daha sedaş ne iş yapar sepaş ne iş yapar bunu bilmiyor ki atıp tutuyor ezbere.herleyde olduğu hibi bundada cahiliz düzce .bundada herşeyi biliyoruz maşAllah...adam elektrik faturası gelmedi die sepaşa sitem etmiş ,cahillik...
Ay yıldıza kurban 3 yıl önce
Gecikme zammıyla gelirse şaşırmayın bir Allahın kulu bu şirketlere dava açtımı merak ediyorum
vatandaş 3 yıl önce
Yeni abonelik yazan arkadas sedasa verilmis olan dosya 20 gun icerisinde cikiyor. Sizin elektrik işinizi yapan elekrikcinizle acilen gorusmenizi tavsiye ederim eger dosyalariniz tamsa.
Yeşim 3 yıl önce
Birileri bu yöntemle yine cebini dolduruyor olan yine millete oluyor.
Elektra 3 yıl önce
51 gün oldu hala elektrik faturası gelmedi.Daha önceleri 30-32 gün içinde fatura geliyordu.Sadece bize değil tüm apartmandaki kişilere de fatura gelmedi.Sepaş neden böyle yapar neden bu sorumsuzluk.
ESNAF 3 yıl önce
bunların yaptığı para tuzağı başka birşey değil
ÇETİN 3 yıl önce
SEDAŞ doğru söylüyor. Ancak, yeni abonelik alan kişilere, indirim isterseniz hemen Sepaş'a gidin dediğini ve vatandaşa, farkında olmadan 2 yıllık sözleşme imzalatıldığını da unutmadık.
Yeni abonelik 3 yıl önce
Yeni abone icin muracat ettim.6 ay oldu henuz elektrik baglanmadi.1 yil bekleyen varmiş abonelik icin.konuyla alakali bilgisi olan varsa aciklasanizda ogrensek.coluk cocuk yarasa gibi olduk yeni evimizde
16°
az bulutlu