banner851

banner614

HABERLEŞMEYİ SAĞLIYOR

banner619

Deprem gibi doğal afetlerde haberleşmenin kesilmesini önleyecek uydu transmisyonlu mobil baz istasyonu 40 ile yapılması planlanırken, bu istasyonlardan Düzce’de bulunmayacak. Kurulacak olan 40 uydu transmisyonlu mobil baz istasyonunun her biri en az iki ili kapsayacak şekilde yapılacak. İstasyon Düzce’ye en yakın Zonguldak ve Kocaeli’nde olacak.

banner846
Gündem 21.08.2015, 10:33
4132
HABERLEŞMEYİ SAĞLIYOR
banner844
Afetlerde, baz istasyonlarının zarar görmesi veya yetersiz kalması durumunda artan haberleşme talebini karşılamak üzere 25 ilde bulundurulması kararlaştırılan uydu transmisyonlu mobil baz istasyonu sayısı 40 şehre konumlandırılacak.
Deprem başta olmak üzere doğal afet ve acil durumlarda haberleşmenin kesilmesi engelleyecek çalışma, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) koordinasyonunda, Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) ve GSM işletmeleri tarafından yapıldı. Buna göre, 40 uydu transmisyonlu mobil baz istasyonunun her biri en az iki ili kapsayacak. Bu sayede Türkiye'nin tamamı doğal afet durumlarında haberleşme sorunu yaşamayacak şekilde kapsama alanına dahil olacak.
Afet ve acil durumlarında şehirlerdeki mobil baz istasyonları ile irtibatın sağlanabilmesi için işletmeciler tarafından tüm bilgiler, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ile AFAD’a bildirildi.
Depreme dayanıklı ortak baz kulesi
BTK, AFAD ve GSM firmalarının yürüttüğü çalışmayla, valilik, hastane ve toplanma merkezleri gibi ihtiyaç duyulan alanlarda geniş kapsama alanına sahip ve depreme dayanıklı, ortak sabit baz istasyonu kuleleri de kurulacak. 

Haber:Y.SEVER
Yorumlar (7)
sadece başlıktan haber ok 6 yıl önce
haberi okumadan yorum yapanlar yani kısacası fikir sahibi olmadan söz sahibi olanlar, her baz istasyonu iki ili kapsayacak şekilde konumlandırılmış. ülkenin tamamı kapsama altına alınacak. dolayısıyla her işi siyasete vurmadan önce bilgiyi hazmedin.
düzceli 6 yıl önce
3-0 oldu diye sevinenler..sizede selamlar..bu seçimde 5-0 yapalım:).
sazla cazla uğraşma neden 6 yıl önce
düzcenin kalitesi ortada çevremizde ne kadar düzgün Düzceli varsa terketti gitti kalanların seviyesi ve göçle gelenlerin seviyeside ortada fazla sözede gerek yok.
Düzceli 6 yıl önce
Bu seçmde bende ak partiye vericem oy hizmetleri tartısılımz 3 sıfır 4 hattaa ve hatta 10 sıfır yaapar diger partilerle arasını sonraa düzce nedne yasanmaz diye cvp ararız hep birlikte
duzce 6 yıl önce
Balmumu vekiller
yaşar 6 yıl önce
Nedense şaşırmadım , zaten bu güne kadar düzce hangi projenin içinde oldu ki ? Seçilen ve Düzceyi temsil eden vekiller neredeler ne yapıyorlar acaba ? sanırım bunlardan daha önemli işleri vardır.
muhtar 6 yıl önce
Düzce için önemli bir şey değil. Biz de en yakın illere gideriz (Kocaeli veya Zonguldak) ne olacak ki? Nasıl olsa taze kana sahip milletvekillerimiz, belediye başkanımız var. Onlar o işi halleder, merak etmeyin siz (!) Hiç olmadı yol yaparlar.
29°
açık