banner851

banner614

HABER-SEN’DEN GÖZDAĞI

banner619

​Toplu sözleşme görüşmelerinin devam ettiği bugünlerde HABER-SEN Düzce temsilciliği, yaptıkları basın açıklamasıyla yetkili sendika ve siyasi iktidara gözdağı verdi. Geçici hükümetle toplu sözleşme yapılamayacağını savunan sendika üyeleri; “kamu emekçilerinin öfkesini ve nefesini ensenizde daima hissedeceksiniz.”dedi.

banner846
Gündem 11.08.2015, 11:47
2824
HABER-SEN’DEN GÖZDAĞI
banner844
Memurların ve diğer kamu görevlilerinin 2016- 2017 yıllarını kapsayacak toplu sözleşme görüşmeleri başladı. Basın Yayın İletişim Ve Posta Emekçileri Sendikası (HABER-SEN) üyeleri, bu sabah Sancaklar Mahallesi PTT Başmüdürlüğü önünde  basın açıklaması yaptı.
Habersen Anadolu Yakası Şubesi Düzce İl Temsilciliği adına basın açıklamasını okuyan Erol Kaya, KESK ve bağlı sendikalara toplu sözleşme görüşmeleri öncesi gözdağı verilmek istendiğini iddia etti. Kaya, Ankara’da yapılan yürüyüşteki polis müdahalesini eleştirerek kınadı.
Kaya, “ Bu yasa dışı saldırı KESK  üyelerini yıldırmamış ve planlanandan daha uzun bir yürüyüş gerçekleştirilerek çalışma bakanlığının önüne gidilmiş ve orada yapılan basın açıklamasının ardından eş genel başkanımız ve görüşme ekibimiz görüşmenin yapılacağı salona emekçilerin alkışlarıyla uğurlanmıştır.” dedi.
3. dönem Toplu görüşmelerinin başlayacağını anımsatan Kaya, yetkili sendika ve siyasi iktidara seslendi.
Kaya, “ biz Kamu emekçileri olarak asla ve asla satış sözleşmesini kabul etmeyeceğiz. Ey yetkili sendika; geçici hükümetle imzalayacağın toplu sözleşme metni hukuki dayanaktan yoksun olduğu gibi meşruluğu da hem kamu emekçileri hem de kamuoyunca tartışmaya açık olacaktır. Buradan bir kez daha sesleniyoruz. Geçici bir hükümetle toplu sözleşme yapılmaz. Unutmayınız ki sayıları milyonları bulan kamu emekçilerinin öfkesini ve nefesini ensenizde daima hissedeceksiniz. İşyerlerimize yapacağınız her ziyaretinizde sizi kamu emekçilerine teşhir edeceğiz. Artık sırtımıza basarak ne belediye başkanı nede milletvekili olamayacaksınız. Ayak oyunları yalan dolan ve çeşitli entrikalarla sürdürdüğünüz üç dönemlik oyun bitmiştir. Çalışma yaşamındaki varlığınız ve meşruluğunuz geniş kitleler tarafından tartışılmaktadır.”dedi. 
Haber;S:KAŞKIR
Yorumlar (5)
Alaattin KALENDER 6 yıl önce
2.SAYFA
Hükümetsiz değildir ve şu anda yetkili sendika (Emekçi çoğunluğu tutan) Memursen de Türkiyede Yekili sendikasıdır. Kararını bu yönde kullanıyorsa arkasındaki kitlelerde buna evet diyorsa sizlerin konuşmanız her zaman boşa olacaktır.
Alaattin KALENDER 6 yıl önce
Emekçi arkadaşlarım okunan metni gördüm çalışan bir brey olarak kişisel hak ve özgürlüklerimize sahip çıkmalıyız Devletimizede sahip çıkmalıyız Şu anda bir iktidar vardır yeni bir seçime hadar bu iktidar tüm yetkilere sahiptir.
postacı 6 yıl önce
emekli arkadaşımız konuyu saptırmaya çalışmış ama biz onların nası posta dağıttığını çok ii bilioruz ne yazıkki şu anda utanmadan sıkılmadan bide emekli adı altında buraya yazı yazmış hani insanda biraz yüz olsa konu hakkında yazardı .
MUNZUR 6 yıl önce
Emekli diyene utanmadan yazmışsın bu toplu sözleşme de emekliler adınada oturacak memur sen maaşım az diye anlarsın senin için de basın açıklaması yapanlara çamur atarsın
emekli 6 yıl önce
bunların hiç hakkı yuk bizler bisekletle dağıtırdık binlerce mektubu arabyla bzim everkler glemiyo şimdi aylarca ne hakkını istiyonuz hangi yüzle aldgınız para size haram olsun
18°
açık