banner614

HALK EKMEK FABRİKASI ÖZELLEŞTİRİLDİ

banner619

Düzce'de de kurulması istenen halk ekmek fabrikası ile ilgili komşudan özelleştirme haberi geldi. Mudurnu Belediyesi bünyesindeki halk ekmek fırınını özelleştirme kararı aldı. Artık üretimler belediye kontrolü altında ihaleyi kazanan kişiler tarafından yapılacak.

banner846
Gündem 25.04.2020, 17:32 25.04.2020, 16:48
4031
HALK EKMEK FABRİKASI ÖZELLEŞTİRİLDİ
banner844

Bolu'da, Mudurnu Belediye Başkanlığı, Halk Ekmek Fabrikasını özelleştirdi.Mudurnu Belediyesi, halkın ekmeğe daha rahat ve kolay ulaşabilmesi için ilçede belediye bünyesinde faaliyetini sürdüren halk ekmek fırınını özelleştirme kararı aldı.Fabrikada daha önce de ekmek üretimini yapan Hakkı Yiğit, Ergün Kırmızıöz, Barış Kocabay ve Sadettin Sarıkaya yapılan ihaleye girerek, kazandı.İlçede ekmek üretiminin, bundan sonraki süreçte, ihaleyi kazanan 4 kişi tarafından belediye kontrolü altında yapılacağı öğrenildi.Mudurnu Belediye Başkanı Necdet Türker, yaptığı açıklamada, "İhale ile halk ekmek fırınımızı encümen kararı ile satışa sunduk. Her şey belediye kontrolünde olacak. Ekmek gramajlarını belediye belirleyecek. Sadece satış konusunda onlar çalıştıracaklar. Bize kira ödeyecekler." dedi.

Yorumlar (4)
toprak 1 yıl önce
Özelleştirinde bakalım ekmeği pideyi kaç liradan yiyeceksiniz.Geçmiş olsun
hamza 1 yıl önce
Marketlerde fahis fiyatlar var yahu 1 cips bile 7 lira olmus olum kafati yemis millet yemin ederim herkes hemen para kazanma derdinde
Yoldaş 1 yıl önce
Diğer İllerin Yurttaşları 80 kuruşa ekmek alabiliyorken Düzce Halkına 1,75-4,5 TL arası ekmek sunmak tek kelimeyle kul hakkıdır.Hakkımı helal etmiyorum tepeden aşağı kim varsa Ramazan ayı yazık günah.İşe El atın lütfen yandaşla ondaşla peşkeşi bırakın artık.Halkın tokadı ağır olur.
Madur 1 yıl önce
Artık olsun 7 liraya pidemi olur Allah aşkına
22°
açık