banner851

banner955

HALK EKMEK SATIŞLARINDA PROVOKASYON! BALTALAMAYA ÇALIŞIYOR

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü’nün, vatandaşlar ucuz ekmek yiyebilsin diye hayata geçirdiği projesi Halk Ekmek Büfelerinde satılan ekmeklerin gramajının düşük çıkması şok etkisi oluşturdu. Düzce Belediyesi Zabıta Ekipleri tarafından yapılan takipler neticesinde, Fırıncılar Odası Başkanı İbrahim Korkmaz tarafından üretilerek büfelere satılan ekmeklerin düşük gramajlı çıktığı tespit edildi. Bunun üzerine Fırıncılar Odası Başkanı ve aynı zamanda Halk Ekmek Büfelerinde satılan ekmeğin üreticisi olan İbrahim Korkmaz ile iletişime geçen Öncü Haber Ekibi, gramajı düşük ekmek skandalından daha büyük skandal oluşturacak bir açıklama ile karşılaştı. Yüzlerce ekmeğin düşük gramajdan satılması skandalına ilişkin korkmaz, yaptığı açıklamada “her 6 saatte bir ekmek gram kaybeder, küçülür” dedi.

Gündem 21.10.2022, 22:30 22.10.2022, 14:24
3535

Gündeme bomba gibi düşen skandal, Düzce Belediyesi Zabıta Ekiplerinin titiz incelemeleri sayesinde meydana çıktı.

Dar gelirli vatandaşların da ucuz ekmek alabilmesi için Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü tarafından, Fırıncılar Odası Başkanı İbrahim Korkmaz’ın gönülsüz olduğu her halinden belli olmasına rağmen hayata geçirilmişti.

HALKIN EKMEĞİYLE OYNUYORLAR

Vatandaşlardan gelen şikâyetleri değerlendiren zabıta ekipleri konuyla alakalı olarak harekete geçti. Yapılan inceleme ve takipler sonucu aylardır günlük 20 bin ekmek satışıyla dar gelirli vatandaşlara ucuz ekmek temini sağlayan Halk Ekmek Büfelerinde, satılan ekmeklerin gramajlarının eksik olduğu Zabıta Ekipleri tarafından teker teker tartılarak gün yüzüne çıkarıldı.

KİMİ KİME ŞİKÂYET EDELİM BAŞKAN?

Yapılan incelemeler sonucunda Halk Ekmek Büfelerinde satılan ekmeklerin, aynı zamanda Fırıncılar Odası Başkanı olan İbrahim Korkmaz tarafından üretildiği anlaşıldı. Gramajı düşük tutarak vatandaşın ekmeğiY çalanları tespit edip cezalandırmakla görevli olan Fırıncılar Odası Başkanının bizzat kendinin böyle bir skandala imza attığını duyan kamuoyu ise “kimi kime şikâyet edelim başkan?” diyerek tepki gösterdi.

AÇIKLAMA, OLAYDAN DAHA BÜYÜK SKANDAL!

Konunun açığa çıkması üzerine Fırıncılar Odası Başkanı İbrahim Korkmaz’ı arayan Haber Ekibimiz ikinci bir şoku yaşadı. Her gün binlerce ekmeğin eksik gramajla vatandaşlara satılarak yapılan vurguna ilişkin açıklama yapması beklenen Fırıncılar Odası Başkanı ve Halk Ekmek Büfelerine ekmek üretimi yapan İbrahim Korkmaz “ekmek kendi kendine gram kaybeder, küçülür” dedi.

BİZİM EVDEKİ EKMEKLER NEDEN KÜÇÜLMÜYOR?

Bu skandal açıklamayı duyan vatandaşların tepkisi düşük gramajlı ekmek sansasyonuna verdiği tepkiden daha sert oldu.

Açıklamayı duyan bir vatandaş “bizim evde ekmek bazen 3 gün kalıyor. 3 gün sonra bakıyorum, bıraktığım gibi… En ufak bir küçülme yok. Beyefendinin ekmeği kendi kendine küçülüyorsa, o ekmeğin ununu hangi parayla aldığını, işçisine hangi parayla maaş ödediğini gözden geçirsin” şeklinde oldu.

Yorumlar (19)
Adnan 2 ay önce
Şu Düzce de dürüstçe çalışan esnaf sayısı bir elin parmak sayısını geçmez olmuş. Denetimler adeta yok seviyesinde. Nerede devle? Nerede millet? Yapamıyoruz diyerek çekilin ya. Vatandaşı uc beş çakala yem etmeyin Allah aşkina
Kaan 2 ay önce
Yazıklar olsun. Bu İbrahim Korkmaz bu cesareti kimden alıyor? Bu adama kimse neden haddini bildirmiyor ?
Salih 2 ay önce
İspir ekmeğin sahibi değilmi başkan İspir cafe felan hiç yakışmıyor böyle şeyler
Yotumcu 2 ay önce
Adamın yüzüne bak karakter yapısını anla
LALE 2 ay önce
SADULLAH YİNE BAŞLAMIŞSIN KARALAMA ÇALIŞMALARINA.BOŞUNA UĞRAŞMA MİLLET ARTIK SENİN NE MAL OLDUĞUNU ÖĞRENDİ.BU ÖZTÜRKLER KAVŞAĞINDAKİ T 7 NE OLDU LİMAN YAPMIŞSINIZ
toplum 2 ay önce
nasıl devirdeyiz; ahir sanırım. tartıda hile yapanlar umarım kurtulursunuz.
Düzceli 2 ay önce
Bu haber belirli kişileri hedef göstererek halkı galeyana getirme amacı mı taşıyor?
Düzce li 2 ay önce
Koltuğa çöreklenmişten ne beklersin
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız