banner851

banner614

HALK SAĞLIĞINI TEHDİT ETMEYE TAVİZ YOK

banner619

Düzce’de işletmelere ve marketlere maske denetimi gerçekleştirildi. Düzce Belediyesi zabıta ekipleri özellikle market denetimlerinde müşterilerin takması zorunlu olan maske ve poşet eldivenlerin iş yerleri tarafından temin edilmesi uyarısı yapıldı.

banner846
Gündem 13.04.2020, 16:38 15.04.2020, 11:17
8304
HALK SAĞLIĞINI TEHDİT ETMEYE TAVİZ YOK
banner844

Düzce Belediyesi,  yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle İçişleri Bakanlığı’nın ve İl Olağanüstü Hıfzıssıhha Kurulunun aldığı kararlar doğrultusunda il merkezindeki tüm gıda satışı yapan işletmelere (çiğ köfte, döner, pide lahmacun, pastane vb.) ve marketlere yönelik denetim gerçekleştirdi.Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler, satıcıların iş yerlerinde maske ve eldiven takıp takmadıklarını kontrol ederek işletmecilere, halk sağlığını tehlikeye sokacak olumsuzluklardan kaçınarak salgına karşı eldiven ve maske kullanmaları yönünde uyarılarda bulundu.

Zabıta ekipleri marketleri de denetleyerek çalışanların belli aralıklarla değiştirmek kaydıydı eldiven ve maske kullanmasını istedi. Denetimlerde işyerlerine müşterilerin sosyal mesafe kuralına uyacak şekilde içeri alınması, işletme sorumlularının müşterilerini maskesiz alışveriş mekanlarına almaması, açıkta olan gıdalara müşterilerin elle temas etmemesi müşteri ve personelin mutlaka eldiven kullanması konusunda hassasiyet göstermeleri için uyarılar yapıldı.

Maske ve poşet eldivenleri marketler karşılayacak

 Ayrıca İl Olağanüstü Umumi Hıfzıssıhha Kurulunda alınan kararlar gereği başta marketler olmak üzere maske takma zorunluluğu olan tüm iş yerlerinde müşterilerin takması zorunlu olan maske ve poşet eldivenlerin iş yerleri tarafından temin edilmesi ve tüm sorumluluğun işletmelere ait olduğu tebliğinde bulunuldu. Aykırı hareket eden iş yerlerine ise tespit tutanağı tutularak İl Hıfzıssıhha Kuruluna gönderildi.

Yorumlar (33)
Halk 1 yıl önce
101 den alış yapıyoruz maske vermiyorlar bize müşteri için maske gelmedi diyorlar
Yasin ÇAKIR 1 yıl önce
Halkmar da alış veriş için gittiğimde maske talebim oldu yok dediler...
Başka yolu yok 1 yıl önce
Markette cüzi bir fiyat olmalı, maliyeti civarı 1 lira gibi mesela
Slm 1 yıl önce
A101 birlere niye bakmiyosunuz aĺlahiniz ykmu sizin
Ali kara 1 yıl önce
Kalıcı konutlar 1.bölgedeki Bim de maske yok.İstediğimde maske gönderilmediği söylendi.
Vatandas 1 yıl önce
Karaca mh.deki bim e gidinde rezilliği görün
Duzce 1 yıl önce
Kac duyan gezdıysekde maske sarısı yok elimizde yok diyerek geri cevırıyolar ısrar etsen puruzluk cıkcam 5 lıra 10 lırayken heryer maske doluydu insanların nerelerden temin edebileceğini de arastırsanız ıyı olur e devletten basvuru denıyo yapabilen var yapamayan var nası fatura yazmaya kapı kapı belediyeden calisan lar gelıyosa maske dagıtımı da yapılabilir fıkrımce
sezgin sarikaya 1 yıl önce
bugün 14 nisan ben akşam üzeri bağlantı yolundaki yunus markete gittim maskeniz varmı dedim yok dedi zorunlu olduğu halde yok diyorlar düzce zabıtası uyuyor musunuz lafa gelince laf çok yetkililer ilgilensin Allah İÇİN para ile satılsa cama maske 4 tl diye yazarlar dı
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
18°
parçalı az bulutlu