banner851

banner614

HALKIN BAHÇESİNE GİRİYORUM

Bolu halkının çok anlayışlı olduğunu belirten Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, “Düzce’de olsa beni vururlardı. Böyle bir halk dünyada yok. Yol açarken herkesin bahçesine birkaç metre giriyoruz. İstimlak olarak versem hiçbir belediyenin gücü yetmezdi.” dedi.

banner619
Gündem 21.11.2012, 10:29
197
HALKIN BAHÇESİNE GİRİYORUM

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Erol Tayhan’la Manşet programında belediye olarak yaptığı çalışmalar ve projelerini anlattı.
Düzce’de Olsa Beni Vururlardı
Belediye olarak öncelikle çözüm gereken sorunlara ardından şehrin yeniden yapılandırılmasına yönelik çalışmaları esas aldıklarını belirten Başkan Yılmaz, Bolu halkının çok anlayışlı olduğunu belirterek, “Çok düzgün insan yapısı var. Düzce’de olsa beni vururlardı. Böyle bir halk dünyada yok. Yol açarken herkesin bahçesine birkaç metre giriyoruz. Vatandaşın bahçesine girmelerimi istimlak olarak versem hiçbir belediyenin gücü yetmezdi.” diye konuştu.
2 dönemdir belediye başkanlığı yapan Alaaddin Yılmaz, 3. döneme sıcak bakmadığını ifade ederken, “Ancak çalışmalarımı bitiremezsem eksiklerimi kapatmak için, partim de devam derse varım” dedi.
İki il arasında tartışmalara neden olan Beşiktaş’ın spor tesisi konusuna da değinen Yılmaz, önceki açıklamalarına nazaran birlik beraberlik mesajları verdi.
Birlikte Kazanalım
Yılmaz, “Fenerbahçe’nin Topuk Yaylası'na gelmesi Bolu’yu farklı bir konuma getirdi. Eğer Trabzon, Galatasaray ve Beşiktaş da gelirse futbolun kalbi bu bölgede atar. Bolu, Düzce diye neden ayrı düşünüyorlar. Futbol konusunda özel bir doğaya sahibiz. İki il birlik olursa daha güçlü oluruz. Neden güçlerimizi birleştirmiyoruz. Tüm takımların gelmesiyle bu bölge kamp merkezi haline dönüşse Bolu ve Düzce’ye fayda sağlar. Birlikte kazanalım. Pastayı büyütüp hepimiz faydalanalım. Üzüm yemenin yolarını birlikte arayalım. Yazın Antalya ne ise kışın da bu bölgenin bu hale gelmesini istiyoruz.” diye konuştu.
Bir Daha Neden Başımıza Alalım
Yılmaz, “Kızdırmasınlar beni, Düzce'yi yeniden ilçe yaptırırım.” Sözlerine ilişkin, “kendi ilçesinin il olması için gayret gösteren bir ildik. Bir daha neden başımıza alalım. Ama büyükşehir olabilseydik hemen teklif verirdim.” dedi.
Düzce’nin Gözü Arkada Kalmaz
Alaaddin Yılmaz Düzce İl Sağlık müdürlüğü için ismi geçen Köroğlu Devlet Hastanesi eski Başhekimi Hüseyin İka ile ilgili şöyle konuştu:
“Kendi çapında çok özel bir cerrah, uzmanlığı tartışılmaz. Hüseyin Bey’in başhekimliğinden önce hastaneye gidenler “Allah belanızı versin” diyenler, o geldikten sonra “Allah razı olsun” demiştir. Hastaneler özel hastanelerden daha bakımlı hale gelmiştir. Maalesef yerel siyasette bazen iftira ve belden aşağı vurulan durumlar olabiliyor. Siyaset bazen çirkefleşebiliyor. Bu bizim kendi iç meselemizdir. Çok fazla girmek istemiyorum. Ama hiç kimse doktorluğuna, başhekimliğine laf edemez. Eğer Düzce Hüseyin İka’yı alırsa gözü arkada kalmadan dört dörtlük bir idareci almış olur.”

 

Haber; S. KAŞKIR

banner844
Yorumlar (0)