banner851

banner614

HALKTAN ALDIĞINI HALKA GERİ VERİYOR!

banner619

Halktan aldıklarımızı halka geri vermenin vakti’ sloganıyla yola çıkan Tanju Özcan başkanlığındaki Bolu Belediyesi tüm belediyelere örnek olacak şekilde çalışıyor. Suya yaptığı yüzde 50 indirimin ardından Covid-19 salgınına karşı gezici hizmet tırını devreye sokan Bolu Belediyesi, ihtiyaç sahibi vatandaşlara sosyal belediyeciliğin gereği olarak 4 bin adet gıda kolisi ulaştıracaklarını duyurdu. . Ayrıca aşevinden de bin 500 koli yardım yine ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak.

banner846
Gündem 06.04.2020, 14:10
3995
HALKTAN ALDIĞINI HALKA GERİ VERİYOR!
banner844

Düzce Belediyesi şehrin dört bir yanında mücadele çalışmalarına devam ederken, komşu illerde de sosyal belediyecilik anlayışı doğrultusunda uygulamalara her geçen gün bir yenisi ekleniyor.

Yeni tip korona virüs (Covid-19) tüm Türkiye’de yaşamı durma noktasına getirirken, Bolu Belediyesi belediye hizmetlerini vatandaşın ayağına götüren “hizmet tırı” uygulamasını hayata geçirdi.

Başkan Özcan’ın talimatıyla devreye alınan seyyar hizmet tırı, 6 Nisan Pazartesi günü yani bugün itibariyle mahallelere vatandaşlara hizmet vermeye başladı.

Her gün farklı bir noktaya gidecek tırda vatandaşlar; su yüklemesinden vergi ödemelerine birçok işlemi kalabalık ortamlara girmeden çok daha güvenli bir şekilde yapabilecek.

Bolu Belediyesi’nden 4 bin koli gıda yardımı

 Bolu Belediyesi, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de gün geçtikçe yayılmaya devam eden Korona virüs (Covid-19) tehlikesine karşı halkının yanında olmaya devam ediyor. Korona virüs (Covid-19)  tehlikesinin Türkiye’de ilk olarak görüldüğü günden itibaren tedbirleri devreye sokan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, son olarak suya yaptığı yüzde 50 indirimin ardından ihtiyaç sahibi vatandaşlara sosyal belediyeciliğin gereği olarak 4 bin adet gıda kolisi ulaştıracaklarını belirtti.

“Aşevimizden de bin 500 koli yardımı yine ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yapacağız”

‘Halktan aldıklarımızı halka geri vermenin vakti’ sloganıyla yola çıkan Başkan Özcan, yardımların artarak devam edeceğini belirterek; “Hep söylüyoruz sosyal belediyecilik bugünler için var ve gün halktan aldıklarımızı halkla paylaşma günü. Bugün belediyemize 2 bin 500 koli geldi ve belediye çalışanlarımız sağ olsunlar mahalle muhtarlarımızdan bize gelen listeler doğrultusunda ihtiyaç sahibi olduğunu tespit ettiğimiz ailelere bu kolileri ulaştırıyorlar. Ayrıca aşevimizden de bin 500 koli yardımı yine ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yapacağız ve bu 2 gün içerisinde toplam 4 bin gıda kolisini bu kötü günlerde ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaştıracağız. Diğer taraftan bize ‘Biz size yardımcı olmak istiyoruz’ diyen hayırsever vatandaşlarımız var. 444 26 58 numaralı hattı aradıkları takdirde, nakit bağış yapmak istiyorlarsa bununla ilgili arkadaşlarımız hesap numaralarını veriyorlar. Ben gıda yardımı yapmak istiyorum diyen hayırseverlerimize de yine yol gösteriyorlar. Bazı vatandaşlarımız da ‘Ben kolilerimi aldım belediye çalışanları aracılığı ile gerçek ihtiyaç sahiplerine bu kolileri dağıtır mısınız?’ diyor ve biz bu vatandaşlarımıza da belediye çalışanlarımız ve araçlarımızla dağıtım konusunda yardımcı oluyoruz. Ben şimdiden tüm hayırsever vatandaşlarımıza şükranlarımı

Yorumlar (15)
engin düzceli 1 yıl önce
düzce belediyesi yine sınıfta kaldı, maalesef
ali murat güneşdoğdu 1 yıl önce
bolu belediyesi örnek oluyor, alkışı hak ediyor. düzcede paralar heykele, kuleye, trene yatırıldı. paralar heba edildi.
aynur 1 yıl önce
benim tek bir vatandaşım aç uyurken suriyelileri beslemem demişti
eleştiri almıştı... haklıydı. şimdi tek bir vatandaşını aç uyutmuyor takdiri sonuna kadar hak eden bir başkan...bizimkini gören var mı??
Oktay 1 yıl önce
Duzce hep bana diyo bosuna yorum yapmayalim vurdum duymaz bolu baskanina hellal olsun duzce baskani nasil olsa bidaha kazaniriz diyo birsey yapmasin
Düzceli 1 yıl önce
Allah birini bin etsin insan olmak önemli bide dinsiz diye yaftalarlar hakiki mümin budur kardeşimden Allah razı olsun
Tuncay sevinc 1 yıl önce
Helal olsun bolu belediyesine Düzce de hiç gorbedik bugün valiliğe gidiyoruz orası belediyeye belediye valiliye gönderiyor hiç bı hizmet yok
Ali bağlar 1 yıl önce
Düzce belediyesine örnek olması dileğiyle
efe 1 yıl önce
tebrikler,Allah razı olsun,düzceli olarak ancak bolu ile iftihar ederiz
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
15°
az bulutlu