banner851

banner614

HARİTASI ÇIKARTILACAK

Hava kirliliği ile boğuşan Düzce'nin şimdi de gürültü haritası çıkartılıyor. Şehirlerdeki en önemli sorun olan çevresel gürültünün nedenlerini ortaya koyacek harita ile ilgili çalışmaların Düzce'de 2019 sonuna kadar tamamlanması planlanıyor.

banner619
Gündem 24.12.2017, 14:31 26.12.2017, 10:43
2936

66 ilde yaşam alanlarının gürültü ile tehdit edilmesinin önüne geçmek adına düğmeye basıldı.

Tüm çevre kirliliği faktörlerinde olduğu gibi en uygun olan çözümü gürültüyü kaynağında önlemek olarak belirleyen Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, 2017 yılında 66 ilde gürültü haritası hazırlanması için işe koyuldu.

Hem kentlerde akustik planlamanın yapılması hem de sessiz alanların korunmasını amaçlayan stratejik gürültü haritalarından 25'i 2017'de tamamlandı. Düzce'nin de aralarında bulunduğu 41 ilde ise çalışmalar hala devam ediyor.

Ulaşım araçları, şantiye, fabrika, atölye, işyeri, eğlence yeri, hizmet binaları ve konutlara gibi alanlarda beden ve ruh sağlığını bozacak şekilde standartlar üzerinde gürültü oluşturulması halinde ilgili birimlerce ceza uygulanırken, Düzce'de özellikle öğrencilere sınavlara hazırlanırken çok ciddi sıkıntılar çektiren ses kirliliğinin kaynakları bu haritayla ortaya konacak.

Çevresel Gürültünün Değerlendirilmesi ve Yönetimi Yönetmeliği kapsamında nüfusu 100 bini geçen ve nüfus yoğunluğunun kilometrekare başına bin kişiden fazla olduğu şehirleşmiş alanlar için hazırlanan ve Türkiye'de bu kritere uyan 66 ilden biri olan Düzce'de gürültü haritasını hazırlama çalışmalarının 2019 sonuna kadar tamamlanması planlanıyor.

Haber: C.ÜSTÜNER

banner844
Yorumlar (12)
Selim 4 yıl önce
Yalan.. hicbir ceza uygulanmiyor..basvurdunmu isine bak deniyor..kan merkezi duragi minibus ve otobuslerin hepsinde havali kornavar yolcuya kusa bocege herseye caliyorlar..
eksiksiz 4 yıl önce
herşeyimiz tamam, bi gürültümüz kaldı.
MT 4 yıl önce
Arapça konuşanlar, köpek havlamaları, egzozu olmayan veya bozuk otomobil ve motorsikletler sebebiyle gürültü kirliliği oluşuyor
Gürültü kirliliği 4 yıl önce
Havası zaten kirli, Parklarda, kaldırımlarda yüksek sesle dilenenler, sünnet, düğün bahanesiyle son ses korno ve müzik sesleri, yarın birde seçim olursa hepten yandık..
CEMO 4 yıl önce
gercekten ilçe görünümünde düzce malesef. Lütfen biraz KALİTE her alanda....
arap 4 yıl önce
cedidiye mh.Onur halı sahaya gelin.Araplar y,iyip içip burda naralar atıyolar.Önc senın önunde hiçmi duymuyon.
Çöp kamyonları 4 yıl önce
Çöp kamyonlarina çözüm bulun. Paldir küldür çöp boşaltıyorlar makinelerin sesi çok çıkıyor.
evet yaaa 4 yıl önce
sabahın köründe yataktan sıçrayarak uyanıyoruz.
T. 4 yıl önce
Düzce, daha TRT Hava Durumu'nda listelenmiyor, nedir Düzce'nin cezası?
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın