banner851

banner614

HASSAS DAVRANILMALI

banner619

MÜSİAD Düzce Başkanı İsmail Çakmak; Ülkemizin kritik bir dönemden geçtiğini belirterek, ‘’Artan terör ve siyasi belirsizlik sürerken, İş dünyasına yönelik haksız önyargılardan rahatsızız’’ şeklinde konuştu.

banner846
Gündem 17.08.2015, 12:37
961
HASSAS DAVRANILMALI
banner844
MÜSİAD Düzce Başkanı İsmail Çakmak açıklamasında şu ifadeleri kullandı:
‘’Ülkemiz kritik bir süreçten geçiyor. Zayıf da olsa bir koalisyon ihtimali, ya da yeni bir seçim konusundaki belirsizlik devam ederken, tesadüf olmadığına inandığımız gelişmeleri de endişeyle izliyoruz. Bu ortamda, aniden ve her koldan başlatılan terör saldırıları ve maksatlı yayınlarla iş dünyasının da hedefe alınarak yıpratılma çabalarının belirsizliği körüklediğine inanıyor ve manidar buluyoruz. Yapılanların zararını da, milletçe ödemeye zorlatılıyoruz".
"Ülkemizin kalkınması, dürüst girişimcilerin yatırımlarıyla sağlanacaktır. Bunu sağlayacak işletmelerin büyümesi, kar elde etmesi, ortaklarının da bu kardan kanuni hakları çerçevesinde tasarrufta bulunmaları, iş hayatının temelidir. Kazancın kaynağı temiz olduğu sürece, nereye tasarruf edildiği, kazanç sahibinin takdiridir. Bunun, itham edilerek sorgulanması, iş hayatını tedirgin eder, şevkini kırar. Bu taciz, siyaset üzerinden yapılırsa, işadamının siyasete yaklaşımını ve siyasetle ilişkisini de zedeler. Sonunda, iş hayatından kopuk bir siyasi ortam ve anlayışı da beraberinde getirir."
"Bu bağlamda, siyasetçi kimliğinden önce, yıllardır saygın bir işadamı ve saygın bir MÜSİAD genel merkez üyemiz olarak, bu ülkeye katma değer sağlayan önemli işletmelerin sahibi olan Sayın Nihat Zeybekci hakkında, bir gayrimenkul satın almasına bağlı yapılan spekülatif haberlerin de, iyi niyetten uzak olduğu aşikardır. Basınımızın, bu konularda daha hassas davranmasını bekliyoruz."dedi.
Yorumlar (4)
vatandaş 6 yıl önce
ismail kardeşim artık şu siyasi konuşmaları bırakıp gerçek göreviniz olan sanayi alanlarında bir atılım bir girişim yapsanız diyorum. gerçi düzcemiz için sanayi alanında ne yaptınız oda tartışılırya neyse
HASAN 6 yıl önce
SN ÇAKMAK ONLARI TEK BAŞINA İKTİDAR HIRSIYLA YANIP TUTUŞAN CUMHURBAŞKANINA SORACAN.
AH MÜSİAD AH.. DOLAR UÇTU 6 yıl önce
n.zeybekçi: “Türkiye''nin toplam borç yapısına baktığımızda, kur seviyeleri nedeniyle endişe duymayı gerektirecek bir durum yok. Müdahale etmemek lazım, piyasa dengesini bulacaktır.” TÜRKÇESİ BATAN BATAR BİZE BİRŞEY OLMAZ... BİZ A.K.PARTİLİYİZ DİYO..
MUHTAR 6 yıl önce
Nihat ZEYBEKÇİ nin avukatlığına mı soyundunuz. Memlekette işsizlik, terör ve huzursuzluk tavan yapmış müsiad denen kurumun derdi bakanın aldığı 4 MİLYON luk villayı savunmak olmuş.
18°
açık