banner851

banner614

HATALAR DERS OLDU

banner619

Düzce'de özellikle kış aylarında alarm veren ve vatandaşı çileden çıkartan bozuk yollar konusunda gereken dersler alındı. Geçtiğimiz yıllardaki gibi çalışmalar yarım kalmayacak. Köstebek yuvasına dönen yollar yüzünden sık sık eleştirilerin odağında olan Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, İNTAŞ şantiyesini ziyareti sırasında "Asfaltsız mahalle kalmayacak." dedi.

banner846
Gündem 31.05.2017, 12:43 31.05.2017, 17:28
3735
banner844
Düzce'de kış aylarında akılda kalan en önemli sorun bozuk yollardı... Merkeze bağlı bir çok mahalleden yükselen "Yollarımız berbat" haykırışında kimi vatandaşlar yaşadıkları çileyi kelimelere dökerken, kimileri ise eşine az rastlanan protesto eylemlerine imza attı. Bunlar arasında hafızalara kazınan ise otomobilinin lastiği bozuk yolda zarar gören öfkeli sürücünün, aracını Düzce Belediyesi önüne bırakması oldu.

Belediye çalışmalara başladı
İşte her yağışlı havada gün yüzüne çıkan bu alt ve üst yapı eksiklikleri için havaların düzelmesi ile birlikte sorunun muhatabı düğmeye bastı. Bozuk ya da olmayan asfalt yüzünden sürücüler kadar yayaların da büyük sıkıntı yaşadığı düzeltilmeyi bekleyen yollar için harekete geçen Düzce Belediyesi ekipleri, şu günlerde asfaltlama çalışmalarına Azmimilli Mahallesi'nde devam ediyor.

Başkan aynı tepkiyle karşılaşmak istemiyor
Fen işleri ekiplerinin sahada sürdürdüğü çalışmaları yakından takip eden Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, asfaltlama çalışmalarının hammaddesinin üretildiği İNTAŞ Şantiyesi'nde incelemelerde bulundu. Geçtiğimiz kışı bozuk yollarla geçiren vatandaşların şikayatlerinin tekrarlanmamasını isteyen Başkan Keleş, çalışmaların kesintisiz şekilde devam etmesi için üretim hızının en üst seviyede devam ettiğini belirtti.

"Asfaltsız mahalle kalmayacak"
Bilindiği gibi yarım bırakılan ya da hiç asfaltla buluşmayan yollarda ortaya çıkan ve halkın "köstebek yuvası" şeklinde nitelediği büyük ve derin çukurlar, sık sık haberlere konu olurken, benzer tepkilerle karşılaşmak istemeyen Keleş, "Asfaltsız mahalle kalmayacak anlayışı ile başlattığımız çalışmalarımızda şantiyemiz önemli bir yer tutuyor. Burada kendi ürettiğimiz taşlarla, bazalt ve asfalt ile Düzce'mizin modern bir kent olması için çalışmaya devam ediyoruz. Üretim ve yatırımımızı birbirine entegre hale getirerek kesintisiz hizmete devam edeceğiz.” dedi.


 
Yorumlar (16)
Soğukpınarlı 4 yıl önce
Soğukpınar yolu ne zaman yapılacak? O kadar plansız işler yapılıyor ki aynı yer 3 kez kazılıyor , kapatılıyor.
Beycilerli 4 yıl önce
Yine kış gelecek ve bu sefer yıllardır asfaltlanmayan mahallemizin yollarını çekip öncüye yollayacağım hani asfaltsız mahalle kalmayacaktı diye bilmem anlatabildim mi?
Düzceli 4 yıl önce
Size sabredin biraz güzel günler yakında dedik inanmadınız bastınız yaygarayı ne oldu bak asfalta doyacak Düzce az kaldı..O boş boş konuşanlar üzülmeyin mor da bir renktir..Anlayana.....
Can . D 4 yıl önce
SAYIN KELES KENDI GÖZÜNLE GÖRDÜN EDS DEN ÖNCE SU YOLLARI ALT YAPISIYLA SU KANALIYLA KALITELI ASVALT YAPILSA OLMAZMI HE NEDEN KAGITGIBI ALTYAPI YAPILMADAN HALKIMIZIN GÖZÜNÜ BOYAMA ALSTT VATI YAPIYONUZ YOLLAR TOZ TOZ SEHIR ICIDE AYNI YAZIK
nsm 4 yıl önce
cile...tepki...eylem...sonuc : %70 oy....kapasite maalesef iste bu.
halk 4 yıl önce
madem yapıcaksınız tekrar kazmamak şartıyla yapın alt yapınızı herşeyini tamaladıktan sonra atın asfaltı.. yaptıgınız yerleri siz kendiniz bozuyorsunuz..
kirazli 4 yıl önce
Kirazlı koyu duzce merkeze bağlı köy mahalle olma statüsünde ama hala yolları berbat yan köylerin hepsi asfalt yapıldı ama kirazlı koyu hala yama yapılıp bırakılıyor inanmayan gelsin görsün mümkünse belediye görsün duy sesimizi keles
12353 4 yıl önce
HEPSİ GÖZ BOYAMA KELEŞ HEP YALANDAN GÖZ BOYUYOR BİŞEY YAPIYORMUŞ GİBİ GÖZÜKÜP YAPMIYOR AMA YANİ
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın