banner851

banner955

“HAVA 35 DERECE KLİMALAR ÇALIŞMIYOR”

İdaresi Düzce Belediyesi’nden yine Düzce Belediyesi iştirak şirketi olan Ulaşım A.Ş. ye devredilen Düzce Şehirler Arası Otobüs Terminalinde klimaların çalıştırılmadığını ifade eden otogar esnafı, yolcularımız da mağdur oluyor bizler de mağdur oluyoruz. Her otobüsten ücret alınıyor, bizler kira ödüyoruz ama klimalardan faydalanamıyoruz” diyerek Ulaşım A.Ş. ye tepki gösterdi.

Gündem 24.08.2022, 16:58 24.08.2022, 18:15
1892
banner1032

Düzce Belediyesi Otobüs Terminalinde sıcaktan bunalan esnaf ve yolcular, çalıştırılmayan klimalar nedeniyle Ulaşım A.Ş. ye tepki gösterdi. Yazın soğutmada kışın serinlemede ciddi sorunlar yaşadıklarını dile getiren otogar esnafı, yetkililerden klimaları çalıştırmalarını talep ettiklerinde 10 dakika çalıştırılıp tekrar kapatıldığını ifade etti.

Şikâyetlerini Öncü Haber Mikrofonunda dile getiren Otogar Esnafı, her gelen otobüsümüzden alınan ücret 3 katına çıkarıldı bizler de burada kira ödüyoruz ama maalesef klimalardan bile faydalanamıyoruz diyerek şu ifadelere yer verdi: “Esnaf arkadaşlar adına konuşuyorum ortak görüşümüzdür: birkaç gündür hava çok nemli, içerisi de çok sıcak alçıpan ve beton… İçeride duramadıklarını sürekli dışarı çıkmak zorunda kaldıklarını söylüyorlar. Dolayısıyla işlerinin aksadığını söylüyorlar.

“Rica edince açıyorlar, talimat geliyor geri kapatıyorlar”

Klimayla alakalı görevli arkadaşlara rica ediyoruz 10-15 dakika açıyorlar sonra talimat geldiğini söyleyerek geri kapatıyorlar.

“Belediyedeyken arıza yapıyordu ama hemen gideriyorlardı”

İdarenin Düzce Belediyesinde olduğu dönemlerde arızaların hemen giderildiğini ifade eden otogar esnafı Ulaşım A.Ş. ye geçtikten sonra hizmet kalitesinin düştüğünü ifade ederek sözlerine şöyle devam etti: “Belediyedeyken arıza yapıyordu ama hemen düzeltiliyordu biz söyleyince. Şimdi Ulaşım A.Ş de, arıza yok ama faturalardan dolayı klima çalıştırılmıyor, sonuçta hem otobüslerimiz hem biz para ödüyoruz…”

“Kışın ısıtmıyorlar yazın soğutmuyorlar”

Yaz kış problemlerin devam ettiğini ifade eden bir başka esnaf ise ; “mağduriyetimiz şöyle: Kışın ısıtmıyorlar yazın soğutmuyorlar. Burada terliyoruz su gibi oluyoruz… Yolcularda aynı şekilde! Böyle problemlerimiz burası zaten mağduriyet bölgesi. Sonuçta kira ödüyoruz giriş çıkış parası ödüyoruz, bunun finans planlamasını yapmalılar, biz ve yolcularımız neden mağdur oluyoruz?”

Yorumlar (3)
HADİ BAKALIM 2 ay önce
NEREDESİN SÖZDE BAKAN SÖZDE BELEDİYE BAŞKANI ÖZLÜ NEREDEEEEEEE
dzcli 2 ay önce
ilçe otobus terminalinden hallice yaptık demek için yapılan bir yer açıkçası düzce ye hiç yakışmıyor
Zehra 2 ay önce
Otogarın tek sorunu klima değil bence. Her yer çok pis. Yerler pislik içinde, kocaman lekeler var. Çöp kutulari bile pislik içinde. Taksiciler çay bahçesinde oturup, bağıra çağıra argo ve küfür içerikli konuşmalar yapıyorlar. Hemen 2 metre otelerinde aile olmasına rağmen hiç umursamadan devam ediyorlar. Yani herşey sıkıntılı.
15
kapalı