banner614

HAVA KİRLİLİĞİ BUGÜN ZİRVE YAPTI…

banner619

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Hava Kalitesi İzleme Merkezi’ne bağlı Sürekli İzleme Merkezi verilerine göre Türkiye’nin en kalitesiz havasının ölçüldüğü Düzce'de bu sabah itibariyle insan sağlığı için tarihi bir eşik aşıldı. Düzce’deki hava izleme istasyonu en fazla 50 olması gereken hava kirliliği değerini bu sabah 306 olarak ölçtü. ‘Tehlikeli’ sınıfına giren veri nedeniyle bakanlık Düzce için “Sağlık alarmı: Herkes daha ciddi sağlık etkileri ile karşılaşabilir” uyarısı yaptı.

Gündem 30.11.2020, 10:20 01.12.2020, 19:26
6924
HAVA KİRLİLİĞİ BUGÜN ZİRVE YAPTI…
banner785

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Sürekli İzleme Merkezi verilerine göre Düzce'nin hava kirliliği durumu kırmızı alarm veriyor. Düzce’deki hava izleme istasyonunda her saat başı yapılan ölçümlerdeki artış son dönemde ciddi bir boyuta ulaştı.

Öte yandan Düzce'de hava kirliliği bu sabah itibariyle tarihi bir rekor kırdı. 0 ila 50 arasında bulunması gereken değer 09.00’da yapılan ölçümlerde 308 olarak ölçüldü.

Bu veri sonrası Türkiye’nin en kalitesiz havaya sahip şehri unvanını taşıyan Düzce için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı alarm seviyesini ‘kötü’den ‘tehlikeli’ye yükseltti. ‘Sağlık alarmı’ verilen Düzce’de, ‘Herkes daha ciddi sağlık etkileri ile karşılaşabilir’ denilerek vatandaşlar uyarıldı.

Ulusal Hava İzleme Merkezi’nde Düzce için “Açık hava sporları kesinlikle yapmayın. Kesinlikle bisiklet sürmeyin. Açık havada yürüyüş kesinlikle yapmayın. Dışarıda piknik kesinlikle yapmayın” notu düşüldü.

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (31)
VATANDAŞ 4 hafta önce
nerde öşçüm yapılıyor ? kesin bir dümen var bu işte.
Zehirleniyoruz 4 hafta önce
Kesin cihaz arizalidir, yoksa havamiz tertemiz(!)
Yorumcu 1 ay önce
Duzcenin akp li vekillerini mecliste bu konuda konustugunu goren varmi.agizlarini bile acmaya korkuyorlar.Duzceyi chp den baska dusunen yok.adamlar meckiste gundeme tasiyorlar bu konuyu surekli.tabi susuzluguda dile getirdiker
Yorumcu 1 ay önce
Ya birde termik santral olsaydi ölmüstük simdiye.Verin beleş kalitesiz komurleri halka sonra hava kirlendi deyin.uetmezmis gbibbirde lastik yakma fabrikadi kuracaklarnis.derdiniz ne sizin halki kanser edip ozel hastaneleri zengin etmekmi .
Düzceli 1 ay önce
Tam Düzceye ve Düzceliye yakışır kalitede hava olmuş.Durmak yok yola devam demeye devam edin siz...
Aaaa 2 ay önce
Ya arkadaş bu hava kirliliği değerini kim açıklıyor sormadan etmeden insan bi sorar açıklamadan önce her doğru her yerde söylenmez aaaa
Çilimli Sapağı 2 ay önce
Yol olmuş 2020 bize hâlâ doğalgaz gelmedi burdan Çilimli Belediyesi yetkililerine sesleniyorum neden hâlâ Çilimli Sapağında doğalgaz yok çoğu ucuz kömür yakıyor sonra biz çekiyoruz pis havayı
Radyocu 2 ay önce
Düzce bitik belediyesinden tut havası insanı bu yüzden duzceyi sevmiyorum Marmaris gibi bir cennette yaşıyorum
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
-3°
kar yağışlı