banner851

banner955

HAVA KİRLİLİĞİNİN ÖNÜNE BİR TÜRLÜ GEÇİLEMİYOR

Merkeze bağlı Mamure Köyünde, evinin önünde plastik malzemeleri yakarak havayı kirleten duyarsız vatandaşa, köy sakinleri tepki gösterdi.

Gündem 24.02.2021, 16:17 25.02.2021, 09:45
3036

Düzce’de bir türlü önüne geçilemeyen hava kirliliğinde sorun artarak büyümeye devam ediyor. Bazı duyarsız vatandaşların yaktıkları ömrünü tamamlamış lastikler ve plastik malzemeler, hava kirliliğinde büyük bir etken olurken, bu durum hem çevre, hem de insan sağlığına ciddi zararlar veriyor.

Düzce’de yaşanan hava kirliliği ile ilgili Düzce Belediyesi başta olmak üzere, diğer tüm kurumlar mücadele çalışması yürütürken, çevreyi bilinçsiz bir şekilde kirleten vatandaşların önüne geçilemiyor.    

Düzce’de özellikle kış aylarında insanlar Türkiye’nin en kirli havasını solurken, merkeze bağlı Mamure Köyünden gelen görüntüler, “Bu kadarına da pes” dedirtti.

Duyarsız bir vatandaş tarafından Mamure Köyü’nde içinde plastik maddelerin de olduğu çöp yığının ateşe verilmesi ile çevreyi sim siyah duman kapladı. Yanan ateşten çıkan siyah dumanları cep telefonu ile görüntüleyen bir vatandaş, yetkililerin görmesi istemiyle görüntüleri 0542 767 18 81 Numaralı Öncü WhatsApp İhbar hattına gönderdi.

HABER: Savaş ARI

banner844
Yorumlar (2)
ffdsfsdf 2 yıl önce
bas cezayı...
Duzce 2 yıl önce
Ondan sonra hurdacilar ateş yakıyor
Yeni Sayımız