banner851

banner614

HAYATINI İNSANLARA YARDIMA ADAMIŞTI

Hayatını insanlara yardım etmeye adayan Türk Kızılay personeli Düzceli Mehmet Arif Kıdıman'ın Suriye’de hain terör örgütü mensuplarının saldırısı sonucu şehadet şerbetini içişinin üzerinden bir yıl geçti. Aradan geçen zaman da Mehmet Arif Kıdıman’ın acısı tazeliğini korusa da adının yaşatılması için pek çok çalışma yapıldı.

banner619
Gündem 14.09.2021, 17:30
1040
HAYATINI İNSANLARA YARDIMA ADAMIŞTI

Hayatını insanlara yardım etmeye adayan Türk Kızılay personeli Düzceli Mehmet Arif Kıdıman'ın şehadetinin üzerinden bir yıl geçti. Kızılay El-Bab Sevgi mağazasında yardım görevinde bulunan 40 yaşındaki Kıdıman’ın içinde bulunduğu Kızılay aracı Suriye'de, El Bab yolunda saldırıya uğradı.

Kıdıman, teröristlerin açtığı ateşle şehit düşerken acısı tüm Düzce’yi ve Türkiye’yi yasa boğdu. Şehit Kıdıman’ın naaşı 15 Eylül günü kalabalık bir cemaat eşliğinde kılınan cenaze namazının ardından dualarla Düzce Şehitliği’nde toprağa verildi.

KINIK: RAHMET VE MİNNETLE ANIYORUZ

Türk Kızılayı Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık şehidimizin şehadetinin 1. yılı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Kınık mesajında, “Bir yıl önce Suriye'nin El Bab şehrinde yardım faaliyetleri sırasında saldırıya uğrayarak şehit edilen Kızılaycı Mehmet Arif Kıdıman kardeşimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Hilal düşmedi, geri de çekilmedi. Kızılaycılar insan onurunu korumak için halen yardım cephesindeler.” ifadelerine yer verdi.

YAŞAMI BELGESELLEŞTİRİLDİ

Kıdıman insani yardıma adadığı hayatı da ‘İyilik Yolunda’ adıyla belgeselleştirilerek ‘iyilikyolunda.kizilay.org.tr’ internet adresinden vatandaşlarla paylaşıldı. Ayrıca Türk Kızılayı gönülleri, Mehmet Arif Kıdıman’ın anısına gelecek nesillere nefes olsun diye Gaziantep'teki hatıra ormanında adına fidanlar dikti.

SURİYE’DE ADI VERİLEN OKULDA 200 ÇOCUK EĞİTİM GÖRÜYOR

Aradan geçen bir yılda Mehmet Arif Kıdıman’ın acısı tazeliğini korusa da adının yaşatılması için pekçok çalışma yapıldı. Okullarda adına kütüphaneler yapılan Kıdıman’ın isminin yaşatılması için en büyük adım ise gönül verdiği Kızılay’dan geldi.

Suriye El Bab'daki şehit olan Kıdıman'ın adı, teröristlerden temizlenen Cerablus'ta inşa edilen okula verildi.  Şehit Mehmet Arif Kıdıman İlkokul ve Ortaokulunda Kıdıman’ın yaşamlarına dokunmaktan büyük keyif aldığı 200 çocuk eğitim görüyor.

HABER: Mehmet GÜNESEN

banner844
Yorumlar (1)
YAVUZ0881 1 hafta önce
Mekânı cennet olsun ailesine anne ve babasına ALLAH sabır versin ateş düştüğü yeri yakar zor çok mesele