banner851

banner614

‘HAYIR’SIZ KÖY

banner619

Cumayeri’ne bağlı Yenitepe Köyü, 16 Nisan Halk oylamasında ‘hayır’ oyu vermeyerek rekora imza attı.

banner846
Gündem 17.04.2017, 17:17 18.04.2017, 21:11
29392
‘HAYIR’SIZ KÖY
banner844

Anayasa değişikliğine ilişkin yapılan 16 Nisan Halk oylaması Türkiye’de olduğu gibi Düzce’de de ilginç sonuçlara sahne oldu. Cumayeri’ne bağlı Yenitepe Köyünde seçmenler ‘hayır’ oyu vermeyerek Düzce’de hayır oyunun çıkmadığı tek köy olma başarısı gösterdi.

Referandumda vatandaşlık görevini yerine getirmek için sandığa giderek iradesini yansıtan seçmenler sonuçlar açıklandığında eşine az rastlanır bir tabloya imza attılar.

Referandumda oy kullanan 133 seçmenden 129 kişi ‘evet’ derken 4 oy geçersiz sayıldı. Köyde hiç kimse ‘hayır’ oyu vermedi.

Yenitepe Köyüne en yakın diğer köyler ise merkeze bağlı Kozluk ve Çilimli’ye bağlı Kafyayla Köyleri oldu. Kozluk Köyünde 70 ‘evet’ 1 ‘hayır’ ve 2 geçersiz oy çıkarırken, Kafyayla Köyünde ise 71 ‘evet’ 3 ‘hayır’ oy çıktı.

Yorumlar (44)
kieros 4 yıl önce
aferim.
Hayırcılara 4 yıl önce
Hayır verenler size niye bu kadar battı ya. Herkes oyunu kullanmış oldu bitti işte. Sizde %100 HAYIR çıkarın bizde tebrik edelim.
Yenitepeli 4 yıl önce
Su bizim koydeki insanlara hepsi cahil diyen arkadaş musait odugunda çık sen yenitepe ye serif uzun ile konuş bakim ne kadar cahil görürsün bizim köyde cahil sevindiriler kimsenin sabrıyla oynama ayık olun
nsm 4 yıl önce
demek ki orada ati calip üsküdar'i gecenler cok iyi calismislar. övünebilirler ve hatta hülloooog da cekebilirler. durmak yok, alcak sürünmeye devam da diyebilirler.
Vatandaş 4 yıl önce
Bu insanlar akıllanmaz.
adil düzen 4 yıl önce
çümkü hepsi cahil
HAYIRLI KÖY 4 yıl önce
Tebrikler Yenitepe Köyü. Aslında şaşırılacak bir durum da değil ne de olsa Hikmet keskin ile Dursun Ay ın köyü.
EMANET 4 yıl önce
Ver oyu istikrar sürsün fındık üreticisi sürünsün kendilerine gelince yat liman millete gelince din iman edebiyatı nede olsa kırsal kesimde daha çok kandırılıyorsunuz
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın