banner851

banner614

HEM İKTİDARA HEM BASINA

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) adına yazılı bir açıklama yapan Eğitim Sen Düzce Temsilcisi Erdal Seycan, basın ve İktidar Üzerinden kendilerine yönelik çarpıtma ve saldırılar yapıldığını iddia etti ve “Baskı, Şiddet ve Gözaltı Uygulayarak Gerçeklerin Üzerini Örtemezsiniz!”dedi.

banner619
Gündem 17.05.2014, 18:12
220
HEM İKTİDARA HEM BASINA

 

AKP iktidarı, Soma’da yaşanan katliamın sorumluluğunu üzerinden atmak için her türlü hukuksuzluğa başvurduğunu öne süren Eğitim Sen Düzce Temsilcisi Erdal Seycan,  Başbakanın vatandaşa tokat atmasından, müşavirinin tekmelemesinden sonra dün acılı Soma halkını hedef alan polis saldırısı vicdan sahibi herkesin tüylerini ürpertmiştir. Henüz hayatını kaybeden insan sayısının tam belli olmadığı ve yeraltındaki işçilerin bile çıkarılamadığı bir ortamda acılı insanlara yönelik uygulanan bu tutumu hiçbir vicdan sahibinin savunamayacağı ortadadır. Arkasında hangi güçlerin olduğunu bildiğimiz yandaş medya, KESK’i ve bağlı sendikalarını da karalayıcı, iftira ve yalan dolu haberler yayımlanmakta, üye ve yöneticilerimiz hedef gösterilerek gözaltına alınmaktadır. “dedi.

 

Ak Parti’nin Soma ile dayanışmayı, kamuoyunun doğru bilgilenmesini baskı ve şiddetle bastırabileceğini zannettiğini söyleyen Seycan, “Böylesine büyük bir katliam yaşanmışken, uyguladığınız bu emek düşmanı politikalarınıza karşı mücadele edenleri zor ve şiddetle susturacağınızı, gerçeklerin üzerini şiddet uygulayarak kapatabileceğinizi zannediyorsanız yanılıyorsunuz. Yapılan uyarıları dikkate almayarak bu politikaları ısrarla uygulayan AKP hükümeti derhal istifa etmelidir. Başta Soma olmak üzere ülkenin her yerinde katliamın sorumlularının ortaya çıkarılarak yargılanması ve insanca bir yaşam için mücadele eden tüm emek ve demokrasi güçleri üzerindeki baskılara derhal son verin.”dedi.

 

Haber; S.KAŞKIR

Yorumlar (0)