banner851

banner614

HEM PARK, HEM TOPLANMA ALANI

banner619

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü'nün vizyon projesi olan Avni Akyol ve İnönü Parkları ile Anıtpark Meydanı'nı kapsayan Millet Bahçesi projesinin aynı zamanda depremde toplanma alanı olacağı bildirildi. Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, "81 ilde Millet Bahçesi projemiz var. Bu Millet Bahçeleri projesi aynı zamanda depremde toplanma alanlarıdır." dedi.

banner846
Gündem 28.09.2019, 16:01 02.10.2019, 11:35
2769
banner844
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın her ile kazandırılması talimatı verdiği ve Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü'nün seçim döneminde yayımladığı proje kitabında da yer alan Millet Bahçesi Projesi için çalışmalar hızlandı.

Düzce'de ilk kazma 2019 yılı içerisinde vuracak
Bir süre önce valilik kararı ile içerisinde bulunan yapıların yıkıldığı İnönü ve Avni Akyol parkları ile Anıtpark Meydanı'nın Millet Bahçesi'ne dönüştürülmesi için proje hazırlıklarını tamamlayan Düzce Belediyesi, projeyi, 1. ve 2. etap olarak iki şekilde uygulayacak. İki park ve bir meydanı içerisine alacak 'Millet Bahçesi 1. Etap' için ilk kazmayı 2019 yılı içerisinde vurmayı planlanırken, halkın mekanı olacak şehrin en büyük parkına özel işletmeler kesinlikle girmeyecek.

Yaklaşık 27 bin metrekarelik toplanma alanı
14 bin 252 metrekarelik İnönü Parkı ve yanında bulunan 4 bin 883 metrekarelik Avni Akyol ile 8 bin 135 metrakare büyüklüğündeki Anıtpark'ın birleştirileceği proje ile yaklaşık 27 bin metrekare alan Millet Bahçesi'ne dönüştürülecek. Bu önemli proje 1999 yılında iki büyük depremle yerle bir olan ve sık sık sarsıntılarla karşı karşıya kalan Düzce için olası bir afet anında toplanma alanı olarak da kullanılacak.

"Millet Bahçeleri projesi aynı zamanda depremde toplanma alanlarıdır"
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, yaptığı açıklamada, "81 ilde Millet Bahçesi projemiz var. Bu Millet Bahçeleri projesi aynı zamanda depremde toplanma alanlarıdır. Stadyumlarımız toplanma alanıdır." dedi. Kurum ayrıca Türkiye'de imar planına uymayan 21 bin kaçak yapı tespiti gerçekleştirdiklerini belirterek, "Bu yapıların 8 bini sahil kesiminde yer alıyor. Bunların 850'ye yakınını bugün itibarıyla yıktık. Kararlı şekilde de 21 bin kaçak yapının yıkımını gerçekleştireceğiz." şeklinde konuştu.

 
Yorumlar (4)
isyankar düzceli 2 yıl önce
Ve böylelikle İnönü,Avni AKYOL ve AnıtPark isimlerinden de kurtulmuş olacaksınız değil mi...İstanbul caddesinde arabalar tren yolunda yan yan gitsin,herbir adımda yayalar yola atlasın bisikletler motosikletler ters yön gitsin,kalıcı yolu köstebek yuvası gibi,kaldırım taşıyla makyajlansın...vs bir sürü acil düzenleme dursun,aman millet bahçesi olsun..tek eksik bu.en acil ihtiyaç bu..pes
Mevlüt uysal 2 yıl önce
Millet bahçesimidir bu iktidarın tek derdi ? Ekonomiye çözüm bulun tüm ekonomistler 2020_2021 yıllarının çok çok daha kötü olacağını söylüyorlar bu bahçelerde ot mu yiyecek bu millet?
cash81 2 yıl önce
boş işlerle uğraşmayın millet bahçesiymiş millete iş imkanı yaratın yan gelip yatma yeri değil
Kacak yapilar 2 yıl önce
Yapilirken nerede idiniz salincak olsa millete cok gorup yok etmistiniz bile.
Milleti aptal yerine koyan araba markalarini bile saklayan kendini akilli zannedip varandasa kan kusturan (gerisini siz getirin).