banner851

banner614

“HEP BİRLİKTE SEFERBERLİK YÜRÜTTÜK"

Cumhurbaşkanı Erdoğan sosyal medyadan yaptığı grafikli paylaşımda, salgın döneminde verdikleri desteklere ilişkin değerlendirmelerde bulundu. "Sağlıktan sosyal desteklere kadar her konuda vatandaşlarımızın yanında olacak adımlar attık. Bu mücadelede esnafımızın, sanatkarımızın, üreticimizin yanında olmaya devam edeceğiz." ifadesini kullandı.

banner619
Gündem 02.02.2021, 13:39
1002
“HEP BİRLİKTE SEFERBERLİK YÜRÜTTÜK"

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medyadan yaptığı grafikli paylaşımda, salgın döneminde verdikleri desteklere ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Paylaşımında, "Sağlıktan sosyal desteklere kadar her konuda vatandaşlarımızın yanında olacak adımlar attık. Bu mücadelede esnafımızın, sanatkarımızın, üreticimizin yanında olmaya devam edeceğiz." ifadelerini kullanan Erdoğan, "Salgına karşı hep birlikte topyekun bir seferberlik yürüttük." başlıklı grafiğe de yer verdi.

Grafikte, salgın sürecinde, sosyal destek kapsamındaki tüm ailelere ilave nakdi yardım yapıldığı, kısa çalışma ödeneğinin kapsamının genişletildiği, ücretsiz izne çıkarılanlar için nakdi ücret desteği verilmeye başlandığı, salgın şartlarına rağmen 16 milyon turist sayısına ulaşıldığı, belirli sektörler için vergi yükümlülüklerinin ve SGK prim ödemelerinin 6 ay ertelendiği hatırlatıldı.

Esnafa destek ve kira yardımı kapsamında 5 milyar liranın üzerinde nakdi destek, sosyal koruma kalkanı kapsamında çeşitli kesimlere 49 milyar lira hibe verildiği anımsatılan grafikte, ihracatçılara da 2,4 milyar lira destek ödemesi yapıldığı belirtildi.

Grafikte, ayrıca KDV oranlarının bazı sektörlerde yüzde 1'e, bazılarında ise yüzde 8'e indirildiği, vergi borçlarına yapılandırma imkanı getirildiği, 2020'de yüzde 50 ve üzerinde ciro kaybı yaşayan işletmelere kayıplarının yüzde 3'ü kadar hibe verildiği ve yaklaşık 650 bin emeklinin maaş ödemesinin 1500 liraya yükseltildiği bilgileri de paylaşıldı.

(AA)

Yorumlar (4)
nsm 8 ay önce
evet, yaninizda bu arkadaslar önce size iban gönderdi bana para verin diye, sonra 7500 lira kira verene de 750 TL gibi böyyüüüük bir yardim yapti. ne cabuk unuttunuz?
jaccki 8 ay önce
3 zincir marketcisiniz bence ne eanafi bunun yaninda buyuk fabrika sanayi patronlarininda ne eanaf ne isci ne koylu hepsi piyon oldu
YA DÜZCE BLD. KAARI 8 ay önce
SAYIN CUMHUR BAŞKANIMIZIN, DÜZCE BELEDİYESİNİN ESNAFIN YANINDA OLMADIĞINDAN HABERİ YOK ANLAŞILAN, DÜZCE BLD, ESNAFA YARDIM KARARINI RED ETTTİ.
Esnaf 8 ay önce
Her konuda esnafın yanındasınız evet Son ödeme tarihi 1 hafta geçmiş elektrik borcu için kesmeye geldi Sedaş, hemde ne güzel yanındasınız baksanıza, ayağımıza kadar geldi.