banner851

banner614

HEPSİ TETİKÇİ, KİRALIK KATİL SÜRÜLERİ!

TSK'nın Afrin'de yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı'na yönelik konuşan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, "Sınırlarımıza yığdıkları teröristler; hiçbir kutsalları olmayan, tetikçi, kiralık katil sürüleridir. İster adı PKK olsun, ister PYD olsun; bizim camilerimizi hedef alacak kadar alçalan bu soysuzlardan hesap sormak, boynumuzun borcudur." dedi ve ekledi: "Türkiye’ye rağmen, Türkiye’yi dışlayarak; buralarda hiç kimse at oynatamaz."

banner619
Gündem 31.01.2018, 15:16 31.01.2018, 18:10
1670

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Ankara’da bir otelde düzenlenen ‘Türkiye'de Sanayi Ürünleri Güvenliği ve Uygunluk Değerlendirme Faaliyetleri Çalıştayı'na katıldı. Burada yaptığı konuşmada ilk olarak Zeytin Dalı Harekatı'na değinen Özlü, Şehit Mehmetçiklere Allah'tan rahmet, harekatı yürüten askerlere muvaffakiyet diledi.

 "Meşru olan tek şey; Türkiye’nin mücadelesidir"
Bakan Özlü, “Milletimizin gücü, vatandaşlarımızın duası ve devletimizin bütün imkânları; Mehmetçiklerimizin arkasındadır. Herkes bilsin ki; sınırlarımızda hiçbir biçimde, bir terör devleti kurulmasına izin vermeyeceğiz. Türkiye düşmanlığı üzerinde ittifak edenler, boşuna heveslenmesinler. Nasıl ki; bin yıldır hevesleri kursaklarında kaldıysa, kıyamete kadar onların heveslerini, tarihin çöplüğüne atmaya devam edeceğiz. Sınırlarımıza yığdıkları teröristler; hiçbir kutsalları olmayan, hiçbir değerleri olmayan, tetikçi, kiralık katil sürüleridir. İster adı PKK olsun, ister PYD olsun; bizim camilerimizi hedef alacak kadar alçalan bu soysuzlardan hesap sormak, boynumuzun borcudur. Biz, Fırat Kalkanı Harekâtı'nda olduğu gibi, Afrin’de de bu katilleri temizlemeye kararlıyız. Bu katil sürülerine arka çıkanlar, onlara hamilik yapanlar, bedava silah verenler; büyük bir yanılgı içindedirler. Sınırlarımıza yığdıkları bu katil sürüleri, meşru değildir. Meşru olan tek şey; Türkiye’nin mücadelesidir. Türkiye’nin her hamlesi meşrudur ve barış içindir. Bizim bu meşru mücadelemiz karşısında, hiç kimse bize hariçten gazel okumasın. Bu hariçten gazellere de, kuru gürültülere de karnımız toktur. Herkes şunu aklına iyice kazımalıdır: Bu coğrafyada, Türkiye’nin onaylamadığı, Türkiye’nin kabul etmediği denklemlere yer yoktur. Burada bizim dediğimiz olur. Türkiye’ye rağmen, Türkiye’yi dışlayarak; buralarda hiç kimse at oynatamaz.”

"Yerli sanayinin önemini; Afrin Harekâtı'nda bir kez daha gördük"
Yerli sanayinin önemini; Afrin Harekâtı'nda bir kez daha gördüklerini vurgulayan Bakan Özlü, "Bu coğrafyada kendi milli ve yerli unsurlarımıza dayanmadan, bunlardan güç almadan söz sahibi olamayacağımızı biliyoruz. İşte bu gerçekten hareketle; yerli ve milli sanayi konusunda, son yıllarda önemli mesafeler aldık." dedi.

Türk malı algısını güçlendirmek zorundayız
Özlü, “Türk malı” imajına da vurgu yaparak, “Yeni pazarlara açılmak adına, “Türk malı imajının” tüm dünyada kalite ve güvenlik ile birlikte anılması elzemdir. Dolayısıyla, Türk Malı algısını güçlendirmek zorundayız. Bu imajın, güçlü bir kanıya dönüşebilmesi ise, mevzuata ve güvenlik kriterlerine uygun üretimle mümkün olacaktır." diye konuştu.

Haber: C. ÜSTÜNER

banner844
Yorumlar (1)
Esin 4 yıl önce
Çözüm süreci adı altında bu memleketin başına sardığınız belalar