banner851

banner614

HER AN OLABİLİR

banner619

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine revizyonu hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Sağlıklı bir şekilde yürüyen şu anda bir hükümet yapısı var. Ekonomide sürekli bir yükseliş trendi içerisindeyiz. Her alanda da tabii ki hükümetimizin başarısı. Bu başarıyı değerlendirme, bu noktada sayın Başbakan'ın kendi tasarrufları her an olabilir." dedi.

banner846
Gündem 30.04.2017, 14:59 30.04.2017, 17:29
3660
banner844

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Atatürk Havalimanı'nda, Hindistan yolculuğu öncesinde düzenlediği basın toplantısında, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabinede değişiklik olup olmayacağı yönündeki soruyu şu şekilde yanıtladı: 

"Kabine değişikliği teklifi Cumhurbaşkanının değildir. Kabine değişikliği teklifi hükümetindir. Dolasıyla hükümetin tasarruf alanına ben tabii ki Cumhurbaşkanı olarak giremem. Şu anda gündemde böyle bir şey söz konusu değil ama ileride ne olur, ne biter onu da şu anda söylemek yanlış olur. Sağlıklı bir şekilde yürüyen şu anda bir hükümet yapısı var. Ekonomide şu anda sürekli bir yükseliş trendi içerisindeyiz. Her alanda da tabii ki hükümetimizin başarısı. Bu başarıyı değerlendirme, bu noktada sayın Başbakan'ın kendi tasarrufları her an olabilir. Bu tasarrufları tabii ki Cumhurbaşkanı olarak paylaşma imkanımız da olacaktır. Yani ne bir kapama ne de böyle bir karar yetkisi açıklama gibi bir anlayışım söz konusu değildir. Buradaki yetki Başbakan ve hükümete aittir. Bütün bizim temennimiz ülkemizin geleceği için en hayırlı olan neyse odur." 
Erdoğan ayrıca hükümetin alacağı isabetli kararlarla ülkeye hizmetin aynen devam etmesi temennisini paylaştı.

Yorumlar (1)
Gümüşovalı 4 yıl önce
Ekonomi hızla büyüyormuş duymayan varmı???