banner851

banner614

HERKES MERAK EDİYOR

banner619

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Düzce teşkilatı Düzce Belediye Başkanlığı seçiminin 3.Tur’unda AK Parti’nin adayı Dursun Ay’a oy veren tek MHP’li belediye meclisi üyesinin kim olduğunu araştırıyor.

banner846
Gündem 07.10.2017, 18:39 09.10.2017, 09:50
3630
banner844

AK Parti’nin Düzce Belediye Başkan Adayı Dursun Ay’ın seçimi kazandığı oylama sonucu MHP’de soru işaretine neden oldu. İlk iki turda meclis çoğunluğunun üçte ikisi sağlanamadığı gerekçesiyle 3 tur yapılan başkanlık oylamasının sonucunda 21 AK Partili meclis üyesinin bulunduğu belediye meclisinde AK Parti’nin adayı Ay, 22 oyla başkanlığa seçildi.

AK Partili meclis üyelerinin tamamının Ay’a oy vermesiyle en fazla sandıktan en fazla 21 oy alması beklenen Ay, 22 oyla başkan olunca MHP’li 1 belediye meclis üyesinin Ay’a oy verdiği ortaya çıkmış oldu. MHP’li meclis üyesinin Ay’a oy vermesi parti içerisinde huzursuzluk çıkardı. Seçimin ardından herkes Ay’a oy veren MHP’li üyenin kim olduğunu merak ediyor.

Başkanlık için seçimde aday çıkarmayan MHP’li meclis üyeleri ilk turda oy verecekleri başkan adayı olmadığı için 9 boş 1 geçersiz oy kullanmış, ikinci turda ise 10 boş oy vermişti. Salt çoğunluğun başkanın belli olmasında yeterli olacağı 3.tur oylamada ise sandıktan beklenmedik bir sonuç çıktı. Sadece AK Partili 21 belediye meclis üyesinin oyu Dursun Ay’ın başkan seçilmesinde yeterli olmasına karşın MHP’li bir belediye meclis üyesi Ay’a oy verdiğini gözler önüne serdi.

Haber:Y.SEVER
Yorumlar (24)
Hilal 4 yıl önce
Bü gün keleş yoksa MHP li Meclis üyelerini sayesindedir.eleştiri yaparken biraz viçdan
Batuhan 4 yıl önce
Yolsuzluktan görevden alınmış bir AKP belediye başkanı varken utanmadan sıkılmadan MHP li meclis üyelerine laf edenler var.MHP li meclis üyeleri sayesinde bu memleket keleşten kurtarıldı
Hiknet 4 yıl önce
Seçim gizliyse araştırma. Madem seçmiyceniz kendiniz niçin aday göstermediniz o halde onlardan biri seçilmiycek kim seçilcekti?
Üç hilal 4 yıl önce
Arsa toplatan birisidir
madud 4 yıl önce
satılmış kakılmışın biridir bahçeli gibi
Mehmet 4 yıl önce
Ercan katrci vermiştir
turan 4 yıl önce
ne farkeder,kimin verdiği.Netice olarak ''koltuk değneği''gerçekleşmişmidir?mhp il başkanının başkanlık odasında işi nedir.Görevini yerine mi getirmiştir.
Baki Çelik 4 yıl önce
Bu MHP liler kadar satıcı görmedim.Bahceli nasıl satmissa bu da satmış işte
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın