banner851

banner614

Hısarcıklıoğlu, Başkan, Büyük, konsey üyesi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği 64. Genel Kurulu'ndan yeniden ve son kez aday olan Rıfat Hisarcıklıoğlu başkanlığa tekrar seçildi.

banner619
Gündem 02.05.2009, 18:58
202
Hısarcıklıoğlu, Başkan, Büyük, konsey üyesi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanlığı'na Rifat Hisarcıklıoğlu yeniden seçildi. Hisarcıklıoğlu, geçerli oyların tamamı olan bin 360 oyu almayı başardı. Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Metin Büyük ise yeniden TSO konsey üyeliğine seçilmeye hak kazandı. Konsey üyeliğinde ülke genelinden 30 üye bulunuyor.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin 64. Genel Kurulu'nda teşekkür konuşması yapan Rifat Hisarcıklıoğlu, seçimlerin bayram havasında geçtiğini söyledi. Geçmiş dönemde Birlik olarak yaptıkları çalışmaların ve başarıların üyelere ait olduğunu kaydeden Hisarcıklıoğlu, "Türkiye 3 milyon kişiye istihdam sağladıysa bu salonda oturanlar. Yoksulları zengin edecek olan sizlersiniz. Ama herkesin şunu anlaması lazım. Tüccarlar sanayiciler kazanacak ki bu ülkenin geleceğine yatırım yapabilsinler. İlave bir yatırım yapıp ilave işçi çalıştıralım." dedi.

banner844
Yorumlar (0)