banner851

banner614

HOLDİNGLEŞME KARARI ALINDI

banner619

Düzce TSO Meclis Toplantısı’nda konuşan Meclis Başkanı Ahmet Dertli, meslek kuruluşları ve üniversitenin desteği ile Düzce iş dünyasının güç birliği yapması için kurulması düşünülen holding yapılanması hakkında bilgiler verdi. Dertli, “Çeşitli sektörlerden oluşacak en az 100 iş insanın katılımı ile ilimizde güçlü bir sermaye yapısını oluşturmak istiyoruz.” dedi.

banner846
Gündem 27.09.2019, 11:44 27.09.2019, 17:44
2064
banner844

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Eylül Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Meclis Başkanı Ahmet Dertli’nin başkanlığında Şehit Emniyet Müdürü Ufuk Baysan Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.
”Düzce’de bir iş ve güç birliği platformu oluşturma niyetindeyiz”
Toplantının açılış konuşmasını yapan Düzce TSO Meclis Başkanı Ahmet Dertli, Düzce’de bir iş ve güç birliği platformu oluşturma niyetinde olduklarını, bu hedefle de bir rapor hazırladıklarını söyledi. Dertli, geçmişte olumsuz örneklerin yanı sıra Düzce’de bu güç birliği yapılanmalarının Türkiye’de çok büyümüş ve markalaşmayı başarmış örneklerinin olduğunu belirterek, yapılan araştırmalar ve hazırlanan ilk raporda detaylarıyla yapılanma konusunda bilgilerin sunulduğunu da sözlerine ekledi.

“Güçlü bir sermaye yapısı oluşturulacak”
Dertli, kurulması düşünülen holding yapılanmasıyla ilgili olarak, “Düzce’nin ekonomik olarak topyekün kalkınması için elbirliği ve güç birliği ile Düzce TSO önderliğinde Düzce Üniversitesi, Düzce TB, Düzce OSB ve Akçakoca TSO katılım desteği ve çeşitli sektörlerden oluşacak en az 100 iş insanın katılımı ile ilimizde güçlü bir sermaye yapısını oluşturmak istiyoruz. Sanayicilerimizin atıl kapasitelerini hazırlanacak olan swot analizleri kapsamında başta ihracat ve iç piyasada iş geliştirme kanalları olmak üzere daha etkin kullanmak, ekonomik olarak işbirliğinin gücü ve iştirak eden kurumlarımızın desteği ile ilimizin kalkınmasına, istihdam alanlarının genişlemesine sosyal etkinliklerde ve projelerde daha etkin yer almaya ve daha kaliteli verimli olarak oluşturulacak iş alanlarında faaliyette bulunmak öncelikli hedeflerimiz arasında bulunuyor.” açıklamalarında bulundu.

Kalifiye eleman sorununu büyük ölçüde çözmek amaçlanıyor
“Hükümetimizin ekonomi ve kalkınma projeleri değerlendirip başta ihracat için tüm imkânları seferber edilerek ve yurt dışı kanallarını kullanarak imalatçımızın yanında güç oluşturmak için çalışmalarımız sürüyor.” Diyen Dertli, sözlerine şöyle devam etti: “İlimizde faaliyette bulunan başta sanayicimizin ve tüccarımızın finansman erişimine katkı sunmak, kamu-üniversite-özel sektör işbirliği ile başta AR-GE iş geliştirme ve ürünlerimizin ulusal alanda markalaşmasına öncülük etmek satış pazarlama alanlarında iştigal etmek önceliklerimizi kapsıyor. Amacımız; dünyadaki ekonomik birleşmeler izlenerek güçlü bir yapıya kavuşmasını müteakip uluslararası ortaklık veya işbirliği yapmak, Düzce ilinde kalifiye eleman sorununu büyük ölçüde çözmek üzere projeler üretmek ve uygulamaktır.”  
Olağan meclis toplantısı aylık mizanlar ve yönetim kurulu önergelerinin görüşülmesinin ardından sona erdi.
 

Yorumlar (2)
15 li 2 yıl önce
Ver parayı al kalifiye elemanı. Bu kadar basit.
PARA BİTTİ AŞK BİTTİ 2 yıl önce
İŞ DÜNYASI DEDİKLERİNİZİN TOPLANTIDAKİLER ALAYI AKP.Lİ DOĞRU MUSLUK KESİLDİ