banner851

banner955

Hükümet Konağı bilmecesi çözülmeyi bekliyor.

Hükümet Konağı'nda son aşamaya gelinirken konağın yapılan son çalışmalarla birlikte ne zaman açılacağı konusunda sorunlar bitmiyor.

Gündem 22.02.2009, 17:03
207
Hükümet Konağı bilmecesi çözülmeyi bekliyor.
banner1032

10.07.2006 tarihinde yapımına başlanan Hükümet Konağı'nda çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Bu zamana kadar Vali Bülent Kılınç'ın incelemelerde bulunduğu ve 2009 yılının başlarında açılmasının planladığını söylemesi son olarak ta Ak Parti Düzce Milletvekili Celal Erbay'ın konağın kesin olarak 15 Mart'ta açılacağını ifade etmesine rağmen Hükümet Konağı'nın bu tarihte de açılma ihtimalinin zayıf olduğu öğrenildi.

Binanın içinde düzenleme çalışmaları devam ederken dış cephesinde de çalışmalar devam ediyor. Yapılan çalışmalarla birlikte binanın binanın ödenek sorununun da bulunduğu öğrenildi. Ödenek sorunu çözülmeyi beklerken bina için bitiş tarihi olarak ise mayıs ayının gösterildiği de belirtiliyor.

Diğer taraftan bina içinde çok sayıda odanın yer aldığı da gözlenirken bu odaların birimlere ne şekilde tahsis edildiği binanın açılışının ardından netlik kazanacak. Açılışın ne zaman yapılacağı ise çalışmaların bitmesiyle belli olacak.

Yorumlar (0)
13
parçalı az bulutlu