banner851

banner614

HÜKÜMETE “İKRAMİYE” TEPKİSİ!

banner619

Kamu çalışanlarını ilgilendiren 3600 ek gösterge düzenlemesiyle 1 milyonu aşkın memurun maaşı ve ikramiyesi yüzde 20 artacak. Uygulamanın tüm memurları kapsamaması ise tepki seslerinin yükselmesine yol açtı. Türk Büro-Sen Düzce İl Temsilcisi Temel Kırali, ek gösterge uygulamasının tüm memurlara verilmesi gerektiğini savunarak, “Bu hak seçimlerden önce hayata geçirilmelidir. Meslek grupları arasında ayrımcılık yapılmamalı, memurlarımız mesleklerine göre ötekileştirilmemelidir.” ifadelerini kullandı.

banner846
Gündem 27.05.2018, 11:17 27.05.2018, 16:20
3169
banner844

Kamu çalışanlarını ilgilendiren 3600 ek gösterge düzenlemesi polis, hemşire, öğretmen ve din görevlisinden oluşan 1.5 milyon memurun yüzünü güldürdü. Buna göre; bu memurların maaş ve ikramiyesi yüzde 20 artacak. Ancak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın müjdelediği kamu çalışanlarını ilgilendiren 3600 ek gösterge düzenlemesinin tüm memurları kapsamaması tepki çekti.

 “Ek göstergeleri çok düşük olan memurlarımız unutuldu”
Türk Büro-Sen Düzce İl Temsilcisi Temel Kırali, yaptığı yazılı basın açıklamasında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Polis, hemşire, din görevlisi, öğretmen ve diğer idarecilerimizin ek göstergelerini 3600 puana çıkartacağız” açıklamasını hatırlatarak, şöyle devam etti: “Bu açıklamalar memurlarımız adına olumlu gelişmeler olmakla beraber eksik kalmıştır. Hiç ek gösterge alamayan ve ek göstergeleri çok düşük olan memurlarımız unutulmuştur. Ek gösterge meselesi bir bütün olarak ele alınmalı, tüm unvanlara ek gösterge verilmeli ve ek gösterge hakkından yararlanamayan memur kalmamalıdır. Bu durum anayasamızın eşitlik ilkesine aykırı olup, aynı kurumlarda görev yapan memurlar arasında da çalışma barışının bozulmasına sebep olmaktadır. Hükümet yetkilileri bu eşitsizliği acilen çözüme kavuşturmalı ve memurlarımızın mağduriyetlerini ivedilikle gidermelidir.”

“3600 ek gösterge artışı tüm memurlarımızı kapsamalı”
Hayata geçirilecek olan düzenlemenin belirli meslek grupları ile sınırlı kalmaması gerektiğinin altını çizen Kırali, şunları kaydetti: “Enflasyon ve vergi dilimleri ile memurlarımızın maaşlarına yapılan artışlar geri alınmakta, memurlarımız neredeyse yoksulluk sınırında bir hayat idame ettirmeye çalışmaktadır. Çalışırken bir çok zorluk yaşayan memurlarımız, maaş haricindeki ödemelerin emekliliğe sayılmaması sebebiyle emekli olamamaktadır. Emekli olanlar ise ek iş yapmaktadır. Bu sebepler de göz önünü alınmalı ve sayın cumhurbaşkanının açıkladığı 3600 ek gösterge artışı tüm memurlarımızı kapsamalıdır. Hiç ek gösterge alamayan memurlarımız da bu haktan faydalanmalıdır.”

“Memurlarımız mesleklerine göre ötekileştirilmemeli”
Türk Büro-Sen olarak hükümet yetkililerine seslenen Türk Büro-Sen Düzce İl Temsilcisi Temel Kırali, “Artan döviz ile temel gıda, barınma ve ulaşım ücretlerine ciddi zamlar gelmiştir. Ancak memurların aldıkları zamlar çoktan erimiştir. Memurlarımız çok zor şartlarda hayatlarına devam etmektedir. 3600 Ek gösterge uygulaması tüm memurlara verilmeli ve bu hak seçimlerden önce hayata geçirilmelidir. Meslek grupları arasında ayrımcılık yapılmamalı, memurlarımız mesleklerine göre ötekileştirilmemelidir.” ifadelerine yer verdi.

Haber: C.ÜSTÜNER
Yorumlar (12)
dostum temel 3 yıl önce
yapma bak türk sağlık sen türk eğitim sen gibi sende sussss...yerler seni....
adam 3 yıl önce
bu işcilerde amma agresif..kardeşim sen lay loy gezerken millett okudu ve ve sizin bir çoğunuz gibi torpille işe girmedi..kaç sınav ve kaç sene okuyoz biliyomusun..sana da versin banada.sana bizmi veriyoz bu maaşı
sandıkta bakacağız 3 yıl önce
YHS neden ek göstergeye tabi değil, en azından şoförden farkı ne, şoför genel idari hizmetlere giriyor diye mi, yeri geldiğinde YHS şoförlük dahil her işi yapacak ama bir ek göstergeyi alamayacaksa bu iş sandığa gider
ahmet 3 yıl önce
işçi emeklisinede zam yap reis seyyanen
İşçi 3 yıl önce
Bir tarafda işçi 2000 tl olsa bayılacak.. bir tarafda memur 3000 tl geçinemiyoruz..ikramiyeleride saymıyorum...gelin yer değiştirelim
Polis-3 3 yıl önce
İş zam istemeye gelince polisin dışında tüm memurlar Küçük Emrah,iş görev yapmaya çalışmaya gelince hepiniz Tatar Ramazan...Bence az ağlayıp, çok çalışın....
Polis 3 yıl önce
Polis'in dışındaki memurlar size soruyorum haftada kaç saat çalışıyorsunuz, polis gibi 72 saat çalışıp da mı,bu hakkı talep ediyorsunuz,Ben 20 yıllık Polisim,bir cumartesi pazar tatili yaptığımı hatırlamıyorum.
Memur 3 yıl önce
Neden memur ayrımı yapıyor mevcut iktidar bizler dış ülkenin memurumuyuz?
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
18°
parçalı bulutlu