banner851

banner614

HÜKÜMETE SERT ÇIKTILAR

banner619

Memur Sen Düzce il temsilciliği, hükümetin memurlara verdiği zam oranına tepki göstermek için bugün Anıtpark’ta eylem gerçekleştirdi. Memur Sen İl Başkanı Orhan Kılıç, Maliye bakanlığının açıkladığı zam oranını sert dille eleştirerek “Şu kepazeliğe bakın” dedi.

banner846
Gündem 15.05.2012, 15:22
131
HÜKÜMETE SERT ÇIKTILAR
banner844

Memurlara yapılacak yeni zam için 30 Nisan’da görüşmelere başlayan hükümet ilk teklifi yüzde 3+3 olarak verdi. Ancak bu teklife Memur Sendikaları sert çıktı. Bugün Anıtpark’ta bir araya gelen Memur-Sen üyeleri, Maliye Bakanlığına büyük tepki gösterdi.  

 Memur Sen İl Başkanı Orhan Kılıç yaptığı açıklamada, “ Toplu görüşmeler başladı ve bu süreç kıran kırana geçti. Hükümet kanadından ilk teklif dün verildi. Verilen teklif çok gülünç . Yüzde 3+3 vicdansızlıktır. Enflasyon ilk 3 ayda yüzde 3,10 olarak gözüküyor. Nisan ayında ise enflasyon yüzde 10,45 olmuş. Şu kepazeliğe bakın. Maliye bakanlığı bürokratları herhalde matematikten anlamıyor. Biz direncimizi sonuna kadar kullanacağız. Maliye bakanlığı yüzde 1de zarar olur diyor. Ama ilk 4 ayda yüzde 15 bütçeyi dolduruyorlar bunu söylemiyorlar. 2 ay önce askere 340 TL zam yaptınız. Yapmadınız mı yapmadıysanız bizde bir şey istemeyelim. Hükümetin üst düzey yetkililerine bürokratlarına 700 TL zam yaptınız. Devletin bir kısmına zam yapıyorsunuz da diğer kısmına zam yapmıyorsunuz. Bizim hedefimiz açıktır biz eşitlikten yanayız. Yıl sonuna kadar hedef yüzde 6+6 enflasyon olarak belirlenmiş. Bizde buna oranla bir zam istiyoruz” dedi.

HABER: H.İŞCAN

Yorumlar (0)