banner851

banner861

HZ. MUHAMMED'İN (S.A.V.) 1448. DOĞUM YILDÖNÜMÜ

banner619

İnsanlığa rahmet olarak gönderilen İslam peygamberi Hz. Muhammed'in (s.a.v.) 1448. doğum yıldönümü bu gece Mevlid Kandili idrak edilecek. Dünyanın her yerinde olduğu gibi Düzce’de de kuranlar okunacak, namazlar kılınacak ve dualar edilecek. Mübarek gece için Düzce’nin önde gelen isimleri kutlama ve tebrik mesajları yayınladı.

banner846
Gündem 28.10.2020, 11:56 28.10.2020, 15:20
951
HZ. MUHAMMED'İN (S.A.V.) 1448. DOĞUM YILDÖNÜMÜ
banner844

Rahmet elçisi Hz. Muhammed Mustafa (s.a.v.)’nin doğduğu gece olan Mevlid Kandili, bu gece çeşitli ibadetlerle idrak edilecek. Hz. Peygamber’in 1448. doğum yıldönümü olan bu mübarek gece vesilesiyle Düzce protokolü yayınladıkları mesajlarla hem Hz. Muhammed’i andı hem de İslam aleminin Mevlid Kandili’ni tebrik etti.

Düzce Valisi Cevdet Atay

Peygamber Efendimizin (S.A.V) doğumunun sene-i devriyesinde;milletimizin ve İslam âleminin Mevlid Kandilini tebrik ediyor, insanlığın aradığı barış, huzur ve kardeşlik iklimine vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.

AK Parti Düzce Miletvekili Ayşe Keşir

Sevginin, rahmetin, merhametin, yoksulların, yolda kalmışların, mazlumların, gençlerin, çocukların Peygamberi, Habibi Kibriya Efendimize salat ve selam olsun.

Mevlid Kandilimiz Mübarek Olsun...

Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar

“Alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimizin (S.A.V.) dünyaya teşriflerinin sene-i devriyesine kavuşmanın mutluluğunu yaşamaktayız.

O’nun önderliğinde karanlık geçmişinden kurtulan insanlık, aydınlık bir geleceğe doğru yol almıştır. Kendisine vahiy edilen Kur-an-ı Kerim’i büyük bir dikkat ve özveriyle insanlara anlatmasıyla Müslümanlığın yayılarak, doğru bir şekilde günümüze kadar ulaşmasını sağlamıştır. 

Hz. Muhammed Mustafa (S.A.V.) Müslümanlığı anlatmasının yanında, yaşamı boyunca karşılaştığı olaylar karşısında aldığı kararlarla da kendisine olan güveni Müslüman ve gayri Müslümler arasında kazanmayı başarmış yüce bir şahsiyettir. 

Güvenilir olmak aynı zamanda sorumluluk gerektirir. Her müminin önce Rabbine karşı, ardından kendine karşı, sonra da diğer bütün insanlara karşı güvenilir olması gerekir. Hz. Peygamber, güvenmeyi ve güvenilir olmayı, müminlerin en önemli bir niteliği olarak vurgulamıştır. 

Tüm bilimsel ve teknolojik gelişmelere rağmen toplumsal yaşamda güvenin geliştirilememesi insanlığın en büyük kaybıdır. Bu manada güvenilir birey ve toplum inşa edilebilmesi adına, Mevlid Kandili ile başlayan Mevlid-i Nebi Haftası önem arz etmektedir. 

Peygamber Efendimizin (S.A.V.) yaşayışını, hadis-i şeriflerini, mesajlarını yeniden hatırlamak, yeniden düşünmek ve layıkıyla anlamak için bu mübarek gecenin ve Mevlid-i Nebi Haftası’nın tüm İslam alemi için hayırlara vesile olmasını diler; ülkemize, tüm İslam alemine ve insanlığa refah, huzur ve barış getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ederiz.”

İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er

“Biz Seni Ancak Alemlere Rahmet Olarak Gönderdik." (Enbiyâ, 107)

Milletimizin ve tüm İslam Aleminin Mevlid Kandilini tebrik ediyor, bu anlamlı gecenin ülkemizin birliğine, beraberliğine ve güzelliklere vesile olmasını Rabbimden niyaz ediyorum.”

MHP Düzce İl Başkanı İlhami Caboğlu

“İnsanlık âlemine bir kurtuluş müjdesi olarak gönderilen ve insanlığın ufkunu aydınlatan Peygamber Efendimizin bu mübarek günde dünyaya teşriflerini kutlarken, O’nun örnek şahsiyetini, güzel ahlakını evrensel değerleri tanımaya ve tanıtmaya daha çok ihtiyaç duyuyoruz. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed ( S.A.V.)’i anmak, onu anlamak bütün insanlığın aramış olduğu huzur ve barışın, kardeşlik ve sevginin temel adresidir. Bu kutlu günlerin Peygamber Efendimizin tüm insanlığa verdiği mesajların iyi algılanmasına vesile olmasını temenni ederim. Bu duygu ve düşüncelerle Hemşerilerimin ve Tüm Türk İslam aleminin Mevlid Kandili’ni kutlar; şehrimize ,ülkemize ve tüm insanlığa barış, bereket ve huzur getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ederim. “

CHP Düzce İl Başkanı Haluk Kadri Demir

“Mübarek Mevlid Kandili'ni kutlar, peygamber efendimizin dünyaya geldiği bu kutlu gecenin tüm insanlığa huzur, barış ve bereket getirmesini dilerim.”

DEVA Partisi Düzce İl Başkanı Murat Caymaz

“28 Kasım çarşamba gününü perşembeye bağlayan gece; Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa’nın (SAV) dünyamıza teşriflerinin 1448. yıldönümünü idrak edeceğiz. Peygamberimizin insanlığa sunduğu değerleri anlayarak dargınlıklardan, küskünlüklerden uzak, huzur dolu bir Mevlid Kandilinin gerçekleşmesini, gönüllerimizi aydınlatan Mevlid Kandili´nde başta Düzceli hemşehrilerim olmak üzere tüm Türk Coğrafyası ve İslam Aleminin kandilini tebrik eder, birlik ve beraberliğimize, barış ve huzura vesile olmasını dilerim."

Gölyaka Belediye Başkanı Yakup Demircan

 “Sevgili Peygamber Efendimizin örnek hayatı ve davranışlarından dürüstlüğü, emaneti korumayı, insan haklarına uymayı, zayıf ve muhtaçlara yardım etmeyi, yetim ve kimsesiz çocuklara kol kanat germeyi, yararlı insan olmayı hayatımız boyunca kendimize prensip edinmeliyiz. İslam, bir ahlak dini olarak insanlığı kurtuluşa ve hidayete davet etmektedir.

Ülkemizin ve milletimizin her zamankinden daha çok birliğe, beraberliğe ve kardeşliğe ihtiyaç duyduğu bu günlerde mübarek geceleri birer fırsat olarak değerlendirmeliyiz. Mağfiret kapılarının sonuna kadar açıldığı bu manevi günlerde yaşlıların, hastaların, eş-dost ve akrabaların gönüllerini hoş tutmalıyız.

Bu anlamlı gecenin barış, huzur ve hoşgörü ortamının gelişmesine vesile olmasını diliyorum. Tüm milletimizin ve İslam âleminin Mevlid Kandilini en içten dileklerimle kutluyor, ülkemize ve tüm insanlık âlemine sağlık ve esenlikler getirmesi temennisiyle, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

Gümüşova Belediye Başkanı Muharrem Tozan

Âlemlere rahmet olarak gönderilen iki cihan güneşi Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V)’ in dünyayı şereflendirdiği bu güzel günde dualarımızın kabul olmasını Yüce Allah (cc)’ tan niyaz eder, Mevlid Kandilinizi en içten dileklerimle kutlarım.

Cumayeri Belediye Başkanı Mustafa Koloğlu

“Ümit ederim ki bu mübarek gece, ülkece zor günler geçirdiğimiz; fakat gelecek adına umutla dolu olduğumuz şu dönemlerde yeniden bir uyanışa vesile olur.

Dualarda buluşmak ümidiyle; Mevlit Kandiliniz mübarek olsun.”

Beyköy Belediye Başkanı Osman Kılıç

“Mevlid Kandili’nin başta Türk Dünyası ve İslam Âlemi’nin yaşadı sıkıntının bertaraf etmesini ve zulüm gören Müslüman kardeşlerimizin kurtuluşuna vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan dilerim.”

Rasim Çam Yığılca Belediye Başkanı

“Avuçların açıldığı, gözlerin yaşardığı, ilahi esintilerin kalpleri okşadığı anın bir asra bedel olduğu bu gece dualarda birleşmek dileğiyle kandilinizi kutlarım.”

Düzce İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz

“Ülkemizin ve tüm İslam aleminin Mevlid Kandili’ni tebrik ediyor, bu mübarek gecenin tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını diliyorum.”

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (0)
15°
kapalı