banner851

banner614

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI’NDAN YENİ GENELGE

banner619

İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine, 'Nişan/Nikah, Düğün, Sahil Bölgeleri Denetimleri' konulu genelge gönderdi. Genelgeye göre ülke genelinde bugün ve hafta sonu düğün, nişan, kına gecesi, sünnet düğünü gibi organizasyonlar ile sahil bölgelerinde koronavirüs denetimi yapılacak.

banner846
Gündem 07.08.2020, 16:00 07.08.2020, 18:13
8163
banner844

Koronavirüs vakalarının yeniden artışa geçmesiyle birlikte denetimler sıkılaştırıldı. Dün tüm yurtta gerçekleştirilen “en kapsamlı korona denetimi” olarak gerçekleştirilen denetimlerin ardından bugün de İçişleri Bakanlığı 81 il valiliğine, 'Nişan/Nikah, Düğün, Sahil Bölgeleri Denetimleri' konulu genelge gönderdi. 

Genelgede yaz ayları nedeniyle artış gösteren nişan ve düğün gibi organizasyonlardan ve özellikle sahil bölgelerinde yer alan turizm beldelerindeki yoğunluktan kaynaklı olarak vatandaşların daha sık şekilde kalabalık halinde bir araya geldiği belirtildi. Kalabalık ortamlarda kural ve tedbirlere zaman zaman yeterince riayet edilmediği, bu durumunda bulaşıcılığı çok yüksek olan Covid-19 salgınının yayılım hızını artırdığı ifade edildi.

DÜĞÜNLERDE DENETİM YAPILACAK

Bu kapsamda 7-9 Ağustos tarihleri arasında; düğün, nişan, kına gecesi, sünnet düğünü gibi organizasyonlarda denetimler yapılacak. Tüm il ve ilçelerde gerçekleştirilecek her türlü düğün, nişan, kına gecesi, sünnet düğünü gibi etkinliklerin tamamınında (düğün salonu, kır düğünü, köy- sokak düğünü vb.), vatandaşların ve işletmelerin kurallara uyulup uyulmadığı denetlenecek.

SAHİLDE SİVİL POLİSLERLE DENETİM

Yaz mevsimi nedeniyle özellikle sahil bölgelerinde yer alan turizm beldelerinde bulunan plajlar, kafeler ve eğlence yerlerinde de denetim gerçekleştirilecek. Sahil kenarındaki denetimlerde yerli ve yabancı turistleri rahatsız etmemek için sivil kıyafetli personel tercih edilecek.

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (2)
bulent 11 ay önce
Dugunu dernegi gosterisi birakinda haberler dogrumu 1t kisi birden olmus onlarca kiside corona cikmis duzce de soylentiler var cok buyuk yukselis varmis disari cikmiyorum artik merkeze falan
Sitem 11 ay önce
Denetim yapacam diyerek denetimmi yapılır.ne manası kaldı.herkes 1 günlüğüne dikkat ediyor sonra yine aynı.habersiz yapılması lazım ki her an dikkatli davransın.sağlığının düşünen yok belki parası için dikkat eder
22°
hafif yağmur