banner851

banner955

İÇME SUYU VANA ODASINA KAMYONET DÜŞTÜ

Geçtiğimiz sel felaketinin ardından, Beyköy Uğur Suyu’nda bulunan su alma regülatörüne ek olarak, bundan 45 gün önce Düzce Belediyesi tarafından açılan pompa odası vatandaşların ve Beyköy’lü yetkililerin başvurularına rağmen bir türlü kapatılmadı. Kapatılmayan çukur ise bir can alıyordu. Düzce Belediyesi taşeronlarına ait bir kamyonet çukura düştü. Kamyonet kullanılamaz hale gelirken sürücüsü şans eseri yara almadan kurtuldu.

Gündem 14.08.2022, 11:45 14.08.2022, 17:19
2385
banner1032

Düzce’de 28 Haziranda meydana gelen, bir canımıza mal olup şehrin içme suyu hattını tahrip eden, ana regülatörü yerinden söken sel felaketinin ardından Düzce Belediyesi gece gündüz esasına dayalı bir çalışma yürüterek şehre 3 günde su vermeyi başarmıştı.

Edinilen bilgilere göre tekrar aynı felaketle karşılaşılması durumunda aynı mağduriyetlerin yaşanmaması için yedek boru hattı döşeme amacıyla Uğur Suyu bölgesinde muhtelif yerlerde yer altına yedek pompa odaları inşa edildi.

45 GÜNDÜR ÜZERİ AÇIK

İnşa edilen odalardan biri ise üzerinden 45 gün geçmesine rağmen üzeri kapatılmadı ve önlem de alınmadı.

Beyköy’lü vatandaşlar ve yetkililerin başvurular yapmasına rağmen alınmayan önlemler ise geçtiğimiz gün bir canı daha kaybetmemize neden oluyordu.

Beyköy Değirmenbaşı Mahallesi 2. Cadde üzerinde bulunan ve üzeri kapatılmayan çukura Düzce Belediyesi taşeron firmalarına ait bir kamyonet düştü.

SÜRÜCÜ ŞANS ESERİ KURTULDU

Çukura düşen kamyonet düşmenin etkisiyle kullanılamaz hale gelirken sürücüsü ise şans eseri canını zor kurtardı.

Çukurun 45 gündür kapatılmaması ve gerekli önlemlerin de uyarılara rağmen alınmamasına tepki gösteren çevredeki vatandaşlar ise “Düzce Belediyesinden bir şey talep ettiğimizde sanki kendimiz için istiyormuşuz gibi davranıyorlar. Olan kendi arabalarına oldu, yazık oldu. Birisi ölebilirdi de, çok şükür can kaybı yok.” Dedi.

Yorumlar (3)
faruk 1 ay önce
gelmiş geçmiş en kötü belediye başkanı.onca şehişr gördüm böylesi kötü bir başkan hiç görmedim. bir de bakanlık yaptırdılar bu kişiye akıl alacak iş değil.
Vatandaş 2 ay önce
Bu işler konser yaptırmaya benzemez farukcum...
cash81 2 ay önce
ayıya elma vermeye gittiler gelirler şimdi
16
parçalı bulutlu