banner851

banner614

İGM TOPLANDI!

İl Genel Meclisi’nin Haziran ayı ilk birleşiminin gündemini Akçakoca’da bulunan imam hatip liselerinin sorunları oluşturdu. Akçakoca İmam Hatip Lisesi’nde yemekhane sorunu, Akçakoca Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde ise kamera sıkıntısı yaşandığı gündeme geldi.

banner619
Gündem 01.06.2018, 13:06 01.06.2018, 18:18
572

İl Genel Meclisi’nin Haziran ayı ilk birleşiminde okullarda yaşanan sıkıntılar gündeme geldi. Toplantıda ilk olarak bir öncesi birleşime ait karar özetini kapsayan tutanak okundu. Özellikle Akçakoca’da bulunan imam hatip liselerinde yaşanan yemekhane ve güvenlik sistemi sıkıntıları ön plana çıktı.

Akçakoca’nın okullarının sorunu meclis gündemine alındı
Meclis gündem maddelerinden sonra Eğitim, Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonunun raporları için söz alan Mümtaz Faik Genç şunları kaydetti:

Akçakoca’da bulunan imam hatip liseleri ve öğrencileriyle ilgili araştırma yapılarak şu tespitler yapılmıştır. Komisyonumuzun yaptığı araştırma sonuncunda Akçakoca merkeze 600 kilometre uzaklıkta olan Akçakoca İmam Hatip Lisesi bodrumla birlikte 4 katlıdır. Okulda yemekhane olmayıp bodrum katta yemek hizmeti yapılmasının çok fazla uygun olmadığı tespit edilmiştir. Bu okula bir yemekhane gerekmektedir. Ayrıca okul pencereleri çok fazla uygun olmayıp bahçe ve giriş kapıları da uygun değildir. Diğer okul Akçakoca Anadolu İmam Hatip Lisesi merkeze 2 kilometre uzaklıktadır. Okulu çevreleyen doğalgazın üzerine korkuluk yapılması okul güvenliği açısından önemlidir. Ayrıca okulda kamera sıkıntısı olup 16 olması gereken kamera sayısı 8’dir. Bunun çoğaltılması gerekmektedir. Komisyonumuzca uygun görülen bu raporun İl Genel Meclisi’ne sunulmasına karar verilmiştir.”

Okunan Rapor oylanmasının ardından İl Genel Meclisi’nde görüşülmesine karar verildi.

Diğer taraftan İl Genel Meclisi Başkanı Ayfer Yılmaz’ın meclis başkanı olarak seçilmesinin ardından meclisteki il encümenliği görevi yapılan kapalı oylamayla 20 oyun tamamını alan meclis üyesi Şaban Arslan’a verildi. Ayrıca Yılmaz, diğer komisyon üyeliklerinden de başkan olduğu gerekçesiyle istifa etti.Haber: M.AYDIN

Yorumlar (5)
Ay yıldıza kurban 3 yıl önce
Cahil cahil konuşmayalım fen liselerinde okuyan hiç iteat edermi ufku açık olur bilgili olur kandıramazsın o zaman Allah Allaaahh
DÜZCELİ 3 yıl önce
Vah DÜZCE m kimlerin eline kaldın.
m 3 yıl önce
Ağzımdan aldın )
Kemal 3 yıl önce
Merak ediyorum hiç fen liselerini düşünüyormuşunuz.Bu memlekete nitelikli insan fen liselerinin yetiştirdiğini unuttunuz malesef.
kudi 3 yıl önce
evet, düşünüyorlar. Bütün okulların ihtiyacı gideriliyor.