banner851

banner614

İHALE FESH Mİ EDİLİYOR?

banner619

Çavuşlar mahallesinde alt gelir grubu için yapılan ve 3 ay sonra biteceği taahhüt edilen TOKİ konutlarından hak sahiplerine kötü haber. Konutlarda sona yaklaşılırken, inşaatı yapan firmanın ihalesinin fesh edileceği iddiası ortaya atıldı. Yüklenici firmanın mali işler sorumlusu Bilgehan Sevim yazılı bir açıklama yaparak, “son 3-4 gün içerisinde dış müdahaleler ve yerel siyasi büyüklerimizin çelişkili ve firmamızı muhatap almayan tutumları sonucu ihalemiz feshi gündeme gelmiştir.” Dedi.

banner846
Gündem 26.05.2012, 18:25
296
İHALE FESH Mİ EDİLİYOR?
banner844

Çavuşlar mahallesinde yapılmakta olan konutların inşaatını üstlenen yüklenici firma tarafından Kiremitocağı mahallesi prefabrik mağdurları ve Çavuşlar Mahallesi TOKİ konutları hak sahiplerine hitaben yapılan yazılı açıklamada, firmaya verilen  ihalenin feshinin gündeme geldiği  iddia edildi.
Açıklamada şu ifadelere yer verildi:
“Tüm Düzce Kamuoyuna, Çavuşlar Mahallesi TOKİ Konutları hak sahiplerine ve Kiremitocağı mahallesi prefabrik mağdurlarına duyurulur. Firmamız, 3 haftadır çok yoğun bir şekilde çalışmak suretiyle hak sahiplerinin mağduriyetini bir an evvel gidermeyi planlamış ve 3-4 ay içerisinde de bitirmeyi taahhüt etmiştir. Bu hummalı gayret bu kez de süre uzatımı problemi ile karşı karşıya kalmıştır. Çözüm noktasında her şey olumlu ilerlerken son 3-4 gün içerisinde dış müdahaleler ve yerel siyasi büyüklerimizin çelişkili ve firmamızı muhatap almayan tutumları sonucu ihalemiz feshi gündeme gelmiştir. Bu minvalde, göz ardı edilen şudur ki, firmamızı elinde olmayan sebepler ve haklı gerekçelerimizden dolayı Bölge İdare Mahkemesine başvurması söz konusu olacaktır. Dolayısıyla Mahkeme süreci ve karar sonucu olarak hak sahiplerinin ve firmamızın mağduriyetlerinin artabileceği düşünülmektedir. Firma olarak, çözüm noktasında elbirliği yapılması maksadı ile ulaşmaya çalıştığımız milletvekili ve siyasilerimiz iletişimden dahi kaçınmaktadırlar. Ayrıca, kesin olmamakla birlikte, ihalenin feshi ve daha sonraki süreçlere dair bir takım söylentiler tarafımıza ulaşmaktadır. Bu söylentiler ve kurgulara ait gelişmeler mevzu oldukça Düzce kamuoyu ile paylaşacağımız bilinmelidir. Her şeye rağmen firmamız süreci çok yakından takip etmektedir. İşin bir an önce bitirilmesi, gerek hak sahiplerimizin gerek firmamızın mağduriyetinin sonlandırılması için ticari menfaatler dahi göz ardı edilerek büyük çaba gösterilmektedir. Düzce kamuoyuna saygı ile bildirilir.” 

Haber; H. İŞCAN

Yorumlar (0)