banner851

banner614

İHALENİN YANKILARI SÜRÜYOR!

banner619

Düzce Belediyesi'nin 20 yıl aradan sonra düzenlediği İnönü Parkı ihalesinin yankıları sürüyor. Şeffaf belediyecilik anlayışı ile yapılması beklenirken basına kapalı gerçekleşen ihalenin tartışma yaratan bir başka noktası ise komisyon başkanı olan Belediye Başkan Yardımcısı Ali Güney'in salona yaklaşık yarım saat gecikmeli girmesi oldu.

banner846
Gündem 29.09.2017, 12:28 29.09.2017, 17:22
3568
banner844

Düzce Belediyesi’nin yıllarca sözleşme yenileyerek mevcut müstecire verdiği ve bu uygulamanın Sayıştay raporlarına geçmesi sonucunda 20 yıl aradan sonra ihale düzenlediği İnönü Parkı'nın yeni  işletmecisi dünkü ihaleyle belli oldu. İhale sonucunda uzun yıllardır AK Partili İGM Üyesi Cahit Aydın'ın işlettiği İnönü Parkı'nın yeni müsteciri, 200 bin artı KDV ile en yüksek teklifi veren Can Otomotiv oldu.

Şeffaf belediyecilik anlayışı ile yapılması bekleniyordu 

Düzce Belediyesi Meclis Salonu'nda dün saat 15:00'da başlayan ihalede yaşananlar, tartışmaları da beraberinde getirdi. Kamu İhale Kanunu gereği günler öncesinden duyurusu yapılan kiralama işinin diğer ihalelerde olduğu gibi şeffaf belediyecilik anlayışı ile yapılması bekleniyordu.

Basına kapalı gerçekleşti

Ancak Düzce halkının uğrak noktalarından biri olması nedeniyle kamuoyunun yakından takip ettiği İnönü Parkı ihalesi basına kapalı gerçekleşti. İhaleyi takip etmek için salonda hazır bulunan basın mensuplarının henüz ilk dakikalarda salondan çıkması istendi. İhale başlar başlamaz Düzce Belediyesi aleyhine açtığı davanın ara kararını komisyona sunan mevcut müstecir Cahit Aydın'ın itirazını değerlendirmek için talipliler ile basının salondan çıkmasını isteyen ihale komisyonu, 5 dakika süren görüşme sonrası basının içeri alınmasına izin vermedi.

Basının itirazlarına rağmen...

Basına açık şekilde gerçekleşmesi beklenirken, “Salona girmeyin“ çıkışı ile karşı karşıya kalan basın mensuplarından bazıları bu duruma itiraz etse de sonuç değişmedi. İhale, basına kapalı gerçekleşti.

Komisyon Başkanı Güney yaklaşık yarım saat gecikmeli girdi

Bu gelişmeler yaşanırken İhale Komisyonu Başkanı olan Belediye Başkan Yardımcısı Ali Güney'in salonda olmaması dikkat çeken bir başka nokta oldu. Güney, komisyon başkanlığını üstlendiği bu önemli ihaleye, yaklaşık yarım saat gecikmeli girdi.

Haber:C.ÜSTÜNER

Yorumlar (14)
Ah ALİ Vah ALİ 4 yıl önce
HEPİNİZ SONU GELİYO MERAK ETMEYİN DÜZCEYİ KEVGİRE ÇEVİRDİNİZ..KOMİSYON BAŞKANI OLUPTA İHALEYE GEÇ GELMEKTE NE OLUYO..ARKA KAPILARDA DOLAPLAR DÖNDÜ DEMEK..AYAKKABİ KUTULARI OLMASIN...
vatandaş 4 yıl önce
cahıt aydın kazanmışsa şeffaf ihale yapılmamiştir
vatandaş 4 yıl önce
ali güney bi işçi düşmanı sanki babasının tapulu yeri belediyeden ayrıldığı zaman sana kim selam verecek merak ediyom
Yuri 4 yıl önce
Vermeyin arkadaşlar oy vermeyiiiiinnn! Kimi aday gösterirlerse göstersinler vermeyiiiiinnnn!
Düzceli 4 yıl önce
Keleş kendisi gibi ali güneyide musallat etti Düzcenin başına adamın duruşu bakışı sinsi içten pazarlıklı birine benziyor.REİS hepinize soracak hesabını bu milletin ahını almalarınızı.
ben 4 yıl önce
kral padişah oldu bu utanmaz haramzadeler başta ali güney
Emekli 4 yıl önce
AYDIN da Belediye işletiyor çay 1tl...
Vatandaş 4 yıl önce
Paranın olduğu yere ali bey geç kalmaz demekki daha önemlimbişey vardı
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın