banner851

banner614

İHH’DAN DÜZCELİLERE YARDIM ÇAĞRISI

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Afrin’de gerçekleştirdiği Zeytin Dalı Harekatı kapsamında bu kez destek savaş mağdurlarına gidiyor. Düzce İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) tarafından, kurtarılan köylerdeki yardıma muhtaç savaş mağdurlarına destek olmak amacıyla başlatılan kampanyaya Düzce’deki vatandaşları bağış standına davet eden İHH Düzce İl Temsilcisi Osman Altındal, “Yeni olmak kaydıyla giyim ve çadır battaniye yardımları ulaştırmak için davet ediyoruz” dedi.

banner619
Gündem 31.01.2018, 18:29 31.01.2018, 19:11
1061

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH)’dan sınır hattımızı terör örgütü unsurlarından temizlemek amacıyla Afrin’e bir başlattığı Zeytin Dalı harekatı kapsamında kurtardığı köylerdeki savaş mağdurlarına yardım elini uzattı. Düzce Belediyesi önünde kurdukları ‘Bağış standı’ ile bölgedeki savaş mağdurlarına yardım toplayan Düzce İHH Düzceli vatandaşlardan destek istedi.

“Stant 2 ay duracak; giyim, çadır, battaniye ulaştırın”
Bölgede TSK tarafından kurtarılan köylere yardım çalışmalarının devam ettiğini kaydeden İHH Başkanı Osman Altundal şöyle konuştu:
“İHH ekipleri o bölgedeki ihtiyaç sahiplerine değişik zamanlarda gıda yardımı, çadır yardımı, eşya yardımı gibi yardımlarda bulunuyor. Buradan topladığımız yardımları Reyhanlı’daki lojistik merkezimize gönderiyoruz. Bu gönderilen yardımlar, o bölge zaten Afrin’e çok yakın olduğu için direkt ekiplerimiz eliyle kendilerine ulaştırılıyor. Tüm Düzce halkını bu bölgedeki ihtiyaç sahiplerine savaş mağdurlarına özellikle yeni olmak kaydıyla giyim ve çadır battaniye yardımları ulaştırmak için davet ediyoruz yardımlarını bekliyoruz. Bu standımız iki ay daha duracak.”“Fındık getirirseniz onları da askerimize ulaştıracağız”
Son olarak İHH’nın TSK’nın kurtardığı bölgelere rahatlıkla girip çıkabildiğini kaydeden Altındal, “O bölgede çatışan askerlerimize, biliyorsunuz Düzce fındık bölgesi. Onlara ikram olarak fındık ve benzer şeyler bize ulaştırılırsa bunları da o bölgedeki askerlerimize çerez olarak ulaştıracağız”  ifadelerinde bulundu.

Haber: Ö. YILMAZ

banner844
Yorumlar (8)
muhtar 4 yıl önce
Kızılay varken neden size vereyim.?
Nurşen Polat 4 yıl önce
Bu standart nerede acaba
Neden destek yok 4 yıl önce
Bizim Afrin harekatını Filistin dahil 22 Arap ülkesi desteklemiyor?Suriye'li bu kadar muhtaç ise neden Arabistan, Katar, İran değil de biz yükü çekiyoruz? Biz çok mu zenginiz?
Adalet nerede? 4 yıl önce
80 milyon vatandaşımdan 150 bin kişi bu ülkenin milli gelirinin yüzde 55 nı yiyorsa bunun neresi hak? neresi adalet? Bu konuları neden dillendirmiyorsunuz?
Bize kim yardım edecek. 4 yıl önce
Emekli maaşıyla iki göz evimizin yakıtını elektriğini suyunu zor denkleştiriyoruz. Yemeği patatesle, kahvaltıyı ekmek çayla kapatıyoruz. Yukarısı israf yapsa biz de rahatlasak.
Özcan CİHAN 4 yıl önce
Allah bizi sizin gibi insanla tanışmayı nasip ettiği için sonsuz şükürler olsun.
Bu yaptıklarınıza ahrette şahit olacağız
Apo 4 yıl önce
O stand oradan hiç kalkmıyor.
M 4 yıl önce
Burada yaşayan suriyelileri de götürseniz