banner851

banner955

İKİ İLÇEYİ SEL ALDI

Günlerdir bölgeyi etkisi altına alan ve bugün şiddetini arttıran sağanak yağış nedeniyle Bolu'da iki ilçeyi sel vurdu. Göynük ve Gerede’de yaşanan su baskını ve seller yaşamı olumsuz etkiledi.

Gündem 09.06.2017, 11:07 10.06.2017, 12:37
14974

Meteoroloji'nin her şiddetli yağışta yaptığı 'Sel ve su baskınları olabilir!' uyarısı bu kez gerçek oldu! Hafta başından bu yana bölgede etkili olan ve Düzce'de dün akşam saatlerinden itibaren başlayan sağanak yağmur, komşu ile Bolu'da bir çok olumsuzluğa neden oldu. 

Göynük ve Gerede, saatlerce yağan aralıksız yağmur nedeniyle sulara teslim oldu. Aniden bastıran şiddetli yağmur ve dolu iki ilçede de sele neden olurken, kuvvetli yağış sonucu birçok ev ve işyerini su bastı. Yağmurun şiddeti yollarda da etkisini gösterdi. Asfalt ve kaldırım taşları zarar gördü. Ulaşımda aksamalar yaşandı. Göynük'te tepelerde bulunan topraklar ilçe merkezine indi. Bu nedenle tüm tahliye boruları tıkandı. İlçe merkezine inen suyun tahliye edilememesinden dolayı sel yaşandı. 

Sel afetinden büyük yara alan iki ilçede şimdi yaraların sarılması için çalışmalar yürütülüyor. Doğa afetinde en büyük teselli can kaybının yaşanmaması oldu.

C. ÜSTÜNER

Yorumlar (0)
Yeni Sayımız