banner614

İL NÜFUS'TA 'KORONA PANİĞİ'

banner619

Bolu'da gittiği İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğünde işlemini yaptıramadığı iddiasıyla görevli memurla tartışarak yeni tip koronavirüse (Kovid-19) yakalandığını söyleyen kişi gözaltına alındı.

Gündem 14.07.2020, 11:15 14.07.2020, 16:41
4213
İL NÜFUS'TA 'KORONA PANİĞİ'
banner785

Alınan bilgiye göre, ikametgah belgesi almak için müdürlüğe giden bir kişi ile görevli memur arasında belgenin müdürlükten verilmediğinin söylenmesi üzerine tartışma çıktı. Sinirlenen kişi, eşinin ve kendisinin koronavirüse yakalandığını söyleyerek müdürlükten ayrıldı.

Durumun İl Sağlık Müdürlüğüne bildirilmesi üzerine kişinin eşinin koronavirüs tedavisi gördüğü anlaşıldı. İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü binası boşaltılarak dezenfekte edildi.

"Emniyetimiz şahsın ifadesini aldıktan sonra yasal işlemleri yapacaktır"

Bolu Valisi Ahmet Ümit, konuyla ilgili İl Emniyet Müdürlüğünün harekete geçtiğini belirterek, "Emniyetimiz şahsın ifadesini aldıktan sonra yasal işlemleri yapacaktır." dedi. Ümit, müdürlük binasının olaydan sonra dezenfekte edildiğini kaydetti. (AA)

Yorumlar (1)
Adire81 7 ay önce
o belge oradan verilmiyosa ne iß görür. yahu şu koronayla mücadeleye veilen önem terörle müxadeleye trafiğe adalete verilse vatan ilerler .melun bivürüs sebebiyle insanları çileden çıkartan iş ve işlemler vatandaşa mukavemet var.
10°
hafif yağmur