banner615

banner614

banner701

İLÇE SAĞLIK MÜDÜRÜNDEN AÇIKLAMA

banner619

Akçakoca İlçe Sağlık Müdürü Dr. Numan Çabuk, Akçakoca’da faaliyet gösteren bazı medya kuruluşlarında hakkında çıkan haberlerle ilgili açıklama yaptı. Çabuk, Akçakoca Devlet Hastanesi koridorlarında görüntülenen köpekle ilgili "Görevli arkadaşlarımızın bir anlık dalgınlığından yararlanan bir hayvanın koridora girmesi ne bir güvenlik ihlaline, ne de hastanenin genel hijyen kurallarına zarar vermektedir. Bahsedildiği gibi sağlığı tehdit edebilecek bir durum söz konusu değildir." ifadesini kullandı.

Gündem 12.11.2019, 17:38
2267
İLÇE SAĞLIK MÜDÜRÜNDEN AÇIKLAMA
banner785
Akçakoca İlçe Sağlık Müdürü Dr. Numan Çabuk, Akçakoca Devlet Hastanesi'nin iyi yönetilmediği yönünde yerel basında çıkan haberler ve son olarak hastane koridorlarında dolaşan köpekle ilgili kamuyoyunu bilgilendirmek amacıyla yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:
“Son genel seçimlerde her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının anayasal hakkı olan seçilme hakkımı kullanarak AK Parti’den Düzce Milletvekili adayı oldum. Seçimlerin sonuçlanmasının ardından daha önce görev yaptığım Akçakoca İlçe Sağlık Müdürlüğü görevine yine Anayasal hakkım olan göreve geri dönme kuralını işleterek geri döndüm. Bu dönemden sonra hem bireysel olarak hem de kurumdaki diğer çalışma arkadaşlarımızla birlikte Akçakoca için mesai mefhumu gözetmeksizin gayret ve samimiyetle çalışmaya devam ediyoruz. Gerek Sağlık Bakanlığı yönetmelikleri, gerekse İlçe Sağlık Müdürlüğü görev ve sorumlulukları talimatnamesinde yer alan tüm vazifelerimizi imkanlar dahilinde en üst düzeyde ifa etmeye gayret ediyoruz. İlgili yerel basın mensubu arkadaşımızın eleştirilerilerine cevap verme zorunluluğumuz olmasa bile bazı bilgilendirmeleri yapma zorunluluğu doğmuştur.
1- Doktor atamalarını İlçe Sağlık Müdürü değil, Sağlık Bakanlığı Merkezi Teşkilatı yapar.
2- Devlet Hastanesi’nin denetimi veya koordinasyonu İlçe Sağlık Müdürlüğü’nde, İlçe Kaymakamı’nda değil il merkez yönetimlerindedir. Görevli arkadaşlarımızın bir anlık dalgınlığından yararlanan bir hayvanın koridora girmesi ne bir güvenlik ihlaline, ne de hastanenin genel hijyen kurallarına zarar vermektedir. Bahsedildiği gibi sağlığı tehdit edebilecek bir durum söz konusu değildir.
3- Benim şahsım üzerinden ilçenin en önemli sağlık alanına saldırmak, bu hizmetin düzelmesine değil, daha fazla zarar görmesine neden olacaktır.
Görevimizi hem kamusal fayda hem de Allah rızası için ifa eden kamu personelleri olarak, görev alanımızdaki vatandaşlarımızın bilgi taleplerini karşılıksız bırakmayız. Tüm merkezi ve taşra birliklerimizin ortak amacı halk sağlığı ve huzurunu korumaktır. Bu ve benzeri haberler bizi yolumuzdan döndürmeyeceği gibi, hem İl Sağlık Müdürlüğümüz hem de bakanlığımızla hali hazırda olan kuvvetli koordinasyonumuzu daha da fazla güçlendirmeye gayret edeceğiz.
İlçemizdeki sağlık kurumlarının fiziki eksiklikleri ve personel sorunları il sağlık müdürlüğümüz tarafından hassasiyetle takip edilmekle birlikte, bakanlığımızın tüm imkanları il genelinde en üst düzeyde kullanılmaya gayret edilmektedir. İlçe Sağlık Müdürlüğü olarak, İl Sağlık Müdürlüğü’müzün çalışmalarına azami düzeyde katkı sağlamaya, bölge insanımızın sağlık hizmetlerine en iyi şekilde ulaşabilmesi adına gece gündüz gayretle çalışıyoruz.”
Yorumlar (9)
Adore81 1 yıl önce
Sayın müdür bey bu nasılbir açıklamadırki ilçede sağlık yönünden önemli kazanımla gündeme gelememeninmi cahilliği anlamadım bi ankık dalgın oluycan arkadaş güvenlikçiker hertürlü zırluğu insana çkartır hayvana müsamaha olmaz olamaz.
Aday 1 yıl önce
Kazanama sizdenim ilçe sağlık müdürü ol.
adam 1 yıl önce
hayatın reklem adam sana köpek nasıl girdi diyor ben akp adayyım diyorsun.sıkıntıyı at il mdürüne sen yat.senin hakkında bi soruşturma varmış paramı ne onu bi anlatsana varmı sıkıntı.
Gayret 1 yıl önce
Bizim milletimize yaranamazsin sayın müdür sizi de tanımam etmem zor görev yapıyorsunuz Allah kolaylık versin
Aa 1 yıl önce
Evcil hayvanlar diyee diye ameliyathaneye kadar girsinler. İzlesinler olayları...
Ymey 1 yıl önce
Sağlık çalışanıyım hastane iöine tüküren bayan gördüm bu hayvan en azından pislik yapmaz
Dr 1 yıl önce
Doğru vAllahi. Hasta tuvaletlerinin nasıl kullanıldığını görseniz o köpeği öpüp başınızın üzerine koyarsınız.
Balatlı 1 yıl önce
Numan Bey yapmayın lütfen böyle açıklama olabilir mi ?
Enfeksiyon riski olmayacağını söylemek hekimlik mesleğinize kata uymuyor.
Bir anlık dalgınlık kabul edilebilir değil bir anlık dalgınlık ile hasta da öldürülebilir demek ki ?
insan 1 yıl önce
Allah aşkına yaww biraz sağduyu lütfen. Hastanerlerde ve toplu olunan heryerde yani insanların çook kalabalık olduğu yerler zaten risk, mikrop dolu kimisi tuvaletten çıkınca elini yıkamıyor, siz birkere bir hayvan kazara hastaneye girdi diye felaket tellacısı oluyorsunuz..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16°
kapalı