banner851

banner955

‘İLİMİZDE MÜCADELEYİ KARARLILIKLA SÜRDÜRECEĞİZ’

Düzce Valisi Cevdet Atay, 1-7 Mart Yeşilay Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Vali Atay mesajında alkol, tütün, madde ve kumar bağımlılığının yanı sıra, genç kuşağı tehdit eden bir yeni tehlikenin de teknoloji bağımlılığı olduğuna dikkat çekerek, “Beden ve ruh sağlığını tehdit eden her türlü olumsuzlukla mücadele konusunda kararlılıkla sürdüreceğiz” ifadelerine yer verdi.

Gündem 01.03.2021, 12:10
754
‘İLİMİZDE MÜCADELEYİ KARARLILIKLA SÜRDÜRECEĞİZ’

Düzce Valisi Cevdet Atay, Yeşilay’ın kuruluş tarihi olan 5 Mart tarihini içine alan ve mart ayının ilk haftası kutlanan Yeşilay Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Yeşilay Haftası’nın önemli bir misyonu olduğunu belirten Vali Atay, “Geleceğimizin teminatı çocuklarımız ve gençlerimizin sağlıklı bireyler olarak yetişmesi yolunda alkol, tütün ve bağımlılık yapıcı maddelerin neden olduğu tahribatın çeşitli etkinliklerle gözler önüne serildiği Yeşilay Haftası, önemli bir misyonu yerine getirmektedir” ifadelerini kullandı.

Düzceliler’e çocukların geleceği için bilinçli olma çağrısı yapan Atay, açıklamasına şöyle devam etti:

“Aile ve toplum huzurunu korumak, çocuklarımıza barış ve saygının hâkim olduğu bir gelecek bırakmak için; tütün, alkol, uyuşturucu başta olmak üzere, tüm bağımlılıklara karşı bilinçli olmak zorundayız.

TEKNOLOJİ BAĞIMLILIĞINA DİKKAT ÇEKTİ

Alkol, tütün, madde ve kumar bağımlılığının yanı sıra, genç kuşağı tehdit eden bir yeni tehlike de teknoloji bağımlılığıdır. Bağımlılıklar bireyin hem fiziksel hem de ruhsal sağlığını etkilemekte ve bu etkiler zincirleme bir şekilde hayatın her alanında farklı sonuçlara neden olmaktadır.

‘İLİMİZDE MÜCADELEYİ KARARLILIKLA SÜRDÜRECEĞİZ’

Bu anlayışın bir gereği olarak ilimiz genelinde her türlü olumsuzlukla mücadelede gösterdiğimiz hassasiyeti, çocuklarımızın ve gençlerimizin akıl, beden ve ruh sağlığını tehdit eden her türlü olumsuzlukla mücadele konusunda kararlılıkla sürdüreceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle toplumu bilinçlendirme, farkındalık oluşturma ve bağımlılığı önleme mücadelesi çerçevesinde; Yeşilay Haftası’nı kutluyor; tüm vatandaşlarımıza sigara, alkol ve madde bağımlılığından uzak, sağlıklı ve mutlu bir yaşam diliyorum.”

HABER: Mehmet GÜNESEN

banner844
Yorumlar (0)
Yeni Sayımız